2018 Mart

İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİSİNDE, GÜVEN VE BEKLENTİLERDEKİ ARTIŞ, KUVVETLİ TOPARLANMA İŞARETLERİ VERİYOR

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, 2018’in ilk ayında, çok sınırlı ölçüde geriledi ve 98,96 puan olarak gerçekleşti. Mevsimsellik ile birlikte faaliyetlerin gerilediği Ocak ayında, güven ve beklentilerde iyileşme devam etti. Bu gelişmelerin ardından Bileşik Endeks, geçen yılın Ocak ayına göre 10 puan daha yüksek gerçekleşirken, tüm alt endeksler de geçen yılın Ocak ayının üzerinde kapandı. Raporda, güven ve beklentilerdeki artışın, yaklaşan yeni sezon faaliyetleri için kuvvetli toparlanma işaretleri verdiği belirtildi.

Devamını Oku

KONUT SATIŞ FİYATLARI OCAK 2017’YE GÖRE YAKLAŞIK %12 ARTTI

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi ve REIDIN Emlak Endeksi ocak ayı sonuçlarına göre konut satış fiyatlarının en çok arttığı il Artvin, kira fiyatlarının en çok arttığı il ise Ağrı oldu. 81 ilin tamamını kapsayan rapora göre markalı konut projeleri kapsamında gerçekleştirilen satışların %4’ünün alıcısı yabancı yatırımcılar olurken en çok 2+1 konutlar tercih edildi. En yüksek yıllık kira getirisi sunan iller arasında ise Aydın, Van ve Şanlıurfa öne çıktı.

Devamını Oku

“SATIŞ REKORU KIRAN İNŞAAT SEKTÖRÜ, 2018’E GÜÇLÜ GİRİŞ YAPTI”

Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Çehreli, açıklanan TUİK verilerinin inşaat sektörünün sürdürülebilir başarıda üstlendiği kilit rolü gösterdiğini ifade etti.

Devamını Oku

KAĞITHANE‘DE KONUT FİYATI ORTALAMASI 361.000 TL

Gayrimenkul değerleme platformu endeksa.com’un verilerine göre Kağıthane‘de konut fiyatları son 5 yılda %65 artış kaydetti. Endeksa’nın güncel verilerine göre Kağıthane’de ortalama değerlerle konut metrekare satış fiyatı 3.675 TL, konut fiyatı 361.000 TL, kira 1.536 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 19 yıl.

Devamını Oku

HALK GYO 2017 YILINDA 252 MİLYON TL NET KÂR ELDE ETTİ

👤Halk GYO

Geliştirdiği prestijli projelerle kent yaşamına değer katmayı hedefleyen Halk GYO, 2017 yılını güçlü işbirlikleri ve yeni projelerle, finansal başarısını yükselterek tamamladı. Yıl sonu itibarıyla gayrimenkul portföy büyülüğünü 2,2 milyar TL’ye ulaştıran şirketin net kârı ise geçtiğimiz yıla göre yüzde 134 oranında artarak 252 milyon TL’ye yükseldi.

Devamını Oku

TEPE İNŞAAT TÜRKMENİSTAN’DA ORTA ASYA’NIN EN MODERN CAM KOMPLEKSİNE İMZA ATTI

👤Tepe İnşaat

Tepe İnşaat’ın Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta anahtar teslim olarak inşaatını tamamladığı Türkmenistan Milli Cam Kompleksi büyük bir törenle hizmete açıldı.

Devamını Oku

CEYLAN İNŞAAT ZER PROJELERİ ile KOMŞULUK İLİŞKİLERİNİ GÜÇLENDİRİYOR

👤Ceylan İnşaat

Projelerinde komşuluk ilişkilerini yeninden canlandırmak istediklerini belirten Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, “Projelerimizde geleneksel değerlerimize sahip çıkmaya çalıştık ve komşuluk ilişkilerine önem verdik. Hepimizin özlem duyduğu o sıcacık ilişkilerin tekrar gün yüzüne çıkmasını istiyoruz” dedi.

Devamını Oku

VEFA GANA’DA YAŞAM ALANLARI kurACAK

Dünyanın birçok noktasında projeleri, ön üretimli yapıları ve ürünleri ile yer alan Vefa, Gana’da Savunma Bakanlığı personeli için yaşam alanları yapılması konusunda el sıkıştı.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

DOKA 2018’DE YATIRIMLARINI ARTIRMAYA DEVAM EDİYOR

👤DOKA

1868 yılında Avusturya’da ahşap işletme atölyesi olarak faaliyete başlayan ve bugün 5 kıtada 70’den fazla ülkede hizmet veren Doka, 2018 yılında da yeni yatırımlarla büyümeye devam edecek. Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Havalimanı gibi büyük projelerde çözüm ortağı olan Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay, 2017 yılında başlayan büyümenin 2018 yılında da devam edeceğini ve bağlı oldukları Umdasch Grubu’nun 150. yılı olması sebebiyle 2018 yılının kendileri için özel bir yıl olduğunu belirtti. 2018 yılına ilişkin Doka’yı ve sektörü değerlendiren Özatay, inşaat malzemeleri sektörünün 2017’de yüzde 9.2 büyüdüğüne dikkat çekti.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

MITSUBISHI ELECTRIC MANİSA’DAKI EV TİPİ KLİMA FABRİKASININ RESMİ AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

👤Mitsubishi Electric

382,5 milyon TL sermaye ile hayata geçirilen yeni fabrika, Mitsubishi Electric’in Avrupa’daki ilk ev tipi klima fabrikası oldu.

Devamını Oku