2018 Mayıs

Etkili Liderler Başarı Hikayeleri

Sektörün Önde Gelen Liderlerinin Başa Hikayeleri

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

GAYRİMENKULDE TERCİHLERİN DNA’SI DEĞİŞİYOR MU?

‘Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu’ GYODER’in, bu yıl 16’ncısını gerçekleştirdiği Gayrimenkul Zirvesi’nde; birbirinden çarpıcı sunumlar ve oturumlar yapıldı. Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu Başkanı Av. Pınar Ersin Kollu, ‘Kadın Kromozomu XX Sektörde Nerede?’ başlıklı sunumunda, “Gayrimenkul sektöründe kadın çalışanların eğitim oranı yüzde 85 lisans ve üzeri çıktı. Bu kadar yetkin bir kitlenin cesaretinden ve parlak fikirlerinden yararlanamıyoruz” dedi. DDG Yönetim Kurulu Başkanı Bryce Turner, İstanbul’da son yıllarda çok fazla değişen mekanlar ve yeni projeler olduğunu vurguladığı konuşmasında, güncel trendleri anlattı. Zirvenin, ‘Gayrimenkulde Tercihlerin DNA’sı Değişiyor mu?’ başlıklı oturumunda yeni kuşağın beklentilerini ve geleceğin şehirlerini mercek altına aldı.

Devamını Oku

Z. ALTAN ELMAS: “VATANDAŞLARIMIZ KONUT ALMAKTAN VAZGEÇMİYOR”

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, konut satış istatistiklerini değerlendirdi.

Devamını Oku

BANKALARIN GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE DUYDUĞU GÜVEN %20 AZALDI

REIDIN tarafından 2018’in 2’nci çeyreği için hazırlanan Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi ve Fiyat Beklenti Endeksi’ne göre, önümüzdeki üç aylık dönemde gayrimenkul fiyatlarındaki artış beklentisi yükselmeye başlarken, bankalar ve finansal kurumların sektöre duyduğu güven %20’lik bir düşüşle 65,3 puana geriledi ve “kötümser” kategorisinde değerlendirildi. Diğer taraftan gayrimenkul danışmanlarının, gayrimenkul değerleme uzmanlarının ve gayrimenkul geliştiricilerinin güven endeksi sırasıyla %26, %13 ve %2 oranında arttı.

Devamını Oku

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN DİKKATİ YABANCI YATIRIMCILARDA VE DÖVİZ KURUNDA

Güçlü İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çelik, Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, Tesa Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Asım Sağlam TÜİK Mart 2018 verilerini değerlendirdiler.

Devamını Oku

EMLAK KONUT’UN TEŞVİKİYE ARAZİSİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Emlak Konut GYO ile DAP Holding arasında İstanbul’un değerli arazilerinden biri olan Şişli Teşvikiye Arazisi İhalesi kapsamında imzalar atıldı.

Devamını Oku

DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN KATMA DEĞERİ: 10 YILDA 23,8 TRİLYON DOLAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 17-18-19 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen World Cities Congress İstanbul’18, akıllı şehirlerin yol haritasını çizdi.

Devamını Oku

BAKAN ÖZLÜ: “İNŞAAT SEKTÖRÜNDE HEDEFİMİZ TÜM DÜNYADIR. SANAYİCİLERİMİZDEN CİDDİ BİR FARKINDALIK VE KATKI BEKLİYORUZ”

İnşaat malzemesi sektörünün çatı örgütü Türkiye İMSAD; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliği ile İstanbul’da, ‘Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayi Zirvesi’ düzenledi. Zirvede, sektör temsilcileri ile bir araya gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, “Türkiye, inşaat ve alt sektörleriyle birlikte dünyanın parlayan yıldız ülkesidir. İnşaatta hedefimiz; ne sadece Balkanlar, ne sadece Ortadoğu, ne sadece Orta Asya’dır. İnşaat sektöründe hedefimiz, tüm dünyadır. Sanayicilerimizden ciddi bir farkındalık ve katkı bekliyoruz” dedi. Konuşmasında, seçim gündemine de değinen Bakan Özlü, seçimin Türk ekonomisi üzerinde negatif etki oluşturmayacağını ve seçimi fırsat bilerek, ekonomi üzerinde spekülasyon yapılmasına asla izin vermeyeceklerini söyledi.

Devamını Oku

‘TÜM YÖNLERİYLE YALITIM’ SEMİNERLERİ’NİN DÖRDÜNCÜSÜ KAYSERİ’DE GERÇEKLEŞTİRDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik: “Kayseri gibi gece ile gündüz sıcaklık farklarının çok yüksek olduğu bir şehirde yalıtım daha da önem kazanıyor”

Devamını Oku

SU YALITIM SİSTEMİ TEMELLERİNİN KALICI OLMASINI SAĞLAR: SİKA PROOF® A

Sika Proof® A yüzeye tamamen yapışan su yalıtım sistemi temellerinin kalıcı olmasını ve güvenli su geçirimsizliği sağlar.

Devamını Oku