Mimari Tasarım Sanat

🔍Tamamını Oku art-img

“TASARIMDA ENTELEKTÜEL BOYUT KÂRI ARTIRIR”

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)'de 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşen Mimarlık Haftası etkinliklerinde mimarlık, paydaşların gözünden mercek altına alındı.

Devamını Oku

YENİ NESİL MUTFAK VE BANYO TRENDLERİ

👤GÖNYE PROJE TASARIM

Çözüm ortağı olduğu inşaat ve gayrimenkul yatırım şirketleriyle birlikte rezidans, toplu konut ve ofis projeleri başta olmak üzere birçok iç mimari çalışmaya imza atan Gönye Proje Tasarım ortakları Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal, değişen yaşam koşullarıyla birlikte mutfak ve banyoların konutlardaki öneminin ve fonksiyonlarının giderek daha da arttığının altını çizerek, bu mekanlarla ilgili yeni sezon trendlerini analiz ediyorlar.

Devamını Oku

VARYANT PLUS KARŞIYAKA

👤ADNAN KAZMAOĞLU MAM

Daha önce tasarladığımız ve inşa edilen Varyant Karşıyaka projesinin yanındaki arsada yerleşme ile bütünleşen, körfez manzarasına tamamen yönelen çevre yerleşmeleri ve arazi özelliklerini gözeten bir yaklaşımla büyük kütleli ama geçirgen; rüzgarı güneşi ve görüşü tamamen kapatmayan bir kompleks yapı tasarlandı.

Devamını Oku

SİVAS KENT MEYDANI VE TARİHİ BİNALARIN AYDINLATMA PROJESİ

👤ZEVE AYDINLATMA TASARIM STÜDYOSU

Mimari aydınlatma projeleriyle pek çok uluslararası ödülün sahibi olan ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin de aydınlatma tasarımını yapan ZEVE Aydınlatma Tasarım Stüdyosu, son olarak Sivas kent meydanı ve tarihi binaların aydınlatılması projesine imza atıyor. Sivas Valiliği’nin öncülüğünde yapılacak olan projenin 2018 yılında tamamlanması planlanıyor.

Devamını Oku

ŞEFFAFLIKLA BİÇİMLENEN KOLEKTİF ÇALIŞMA ORTAMI ASD MERKEZ OFİSİ

👤BATUR VE BATUR MİMARLIK

İşverenlerin gelecekteki ihtiyaçlarını bugünden yarınlara karşılayabilecek, teknolojik, estetik ve fonksiyonel projeler tasarlayan Batur ve Batur Mimarlık imzalı ASD Merkez Ofisi, çalışma alanlarında firmanın kolektif ruhuna uygun şeffaflığı ve global çalışma kültürünü yansıtırken, aynı zamanda ASD ürünlerinin de sergilendiği prestijli bir showroom niteliğinde...

Devamını Oku

SARAÇOĞLU MAHALLESİ, GEÇMİŞİN İZLERİ KORUNARAK YENİDEN CANLANDIRILACAK

Türkiye’nin başkenti Ankara’nın merkez semti Kızılay’ın kalbinde yer alan Saraçoğlu Mahallesi, Emlak Konut’un geliştireceği proje ile özgün dokusu korunarak yeniden hayat buluyor.

Devamını Oku

DÜNYA ÜLKELERİNDE YILDA ORTALAMA 50.000 M2 OKUL TASARLIYOR

👤STUDIO VERTEBRA

Nitelikli mimarinin kaliteli eğitim için en önemli koşullardan biri olduğunu savunan, tasarladıkları esnek mekan ve sosyalleşme odaklı okul yapılarıyla öğrenim mekanlarına yeni bir soluk kazandıran Studio Vertebra, okul binalarındaki mekansal unsurlara değindi.

Devamını Oku