Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

ANTRAY’IN YALITIMINDA BONUS ÜRÜNLERİ KULLANILIYOR

Antalya’nın kamu kaynaklarıyla yapılan büyük projelerinden Varsak-Zerdalilik arasındaki 25 kilometrelik Antray 3. Etap Raylı Sistem hattı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yaklaşık 700 milyon TL maliyetli projede Varsak-Sakarya Bulvarı-Otogar Kavşağı hafif raylı sistem güzergâhı inşasında yalıtım ihtiyacı BONUS ürünleri ile sağlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından temeli atılan yaklaşık 700 milyon TL yatırım bütçeli dev projede çalışmalar hızla ilerliyor.

Antalya için önemli bir proje olan Antray projesinin 3. etabında, istasyon ve trafo binalarının yalıtımı ve güvenliği için BONUS Yalıtım ürünleri tercih edildi. 4 yalıtım alanında hizmet veren ürünleri tek marka altında hizmete sunan BONUS ürünlerinden XPS, taş yünü ve membran ürünleri tercih edildi.

BONUS XPS GENİŞ ALANDA KULLANILABİLİYOR
Türkiye’de XPS denince akla gelen markalardan olan BONUS, yüksek basma mukavemeti ve kaliteli üretim teknolojisi sayesinde prestijli projelerde tercih ediliyor. Bugüne kadar birçok büyük konut projesinde olduğu gibi, Antray projesinde de Gold, Platin ve Pro ürün tiplerinden toplamda 500 m3 BONUS XPS ürünleri kullanıldı.

Yapılarda temel perdeden çatıya ısı yalıtımı ve yüksek basma dayanımı sunan BONUS XPS, endüstriyel tesisler, havaalanları, hangarlar, demir yolları, acil durum barakaları, ilaç kutuları, frigofrik kamyon kasaları gibi çok geniş alanda kullanılabiliyor.

12 yıllık üretim tecrübesiyle her geçen gün performansını artıran BONUS Membran, 7 renk skalasına sahip arduvazlı ve PE film kaplamalı türleri ile hem temelde hem çatılarda geniş kullanım alanı buluyor. Su yalıtımında eşsiz çözüm sunan BONUS Membran; temel perde yalıtımları, çatı teras su yalıtımları ve çatı kaplama alanında tercih ediliyor. Tüm bu özellikleri ile birlikte Antray projesinde Pro, Plus, Platin gruplarından toplamda 40.000 m2’ye yakın BONUS Membran ürünü tercih edildi. 

TAŞ YÜNÜ YANGINDAN KORUYACAK
Eryap Grup’un son teknoloji ürünü olan BONUS Taş Yünü, 4.000 m2’lik kullanım alanı ile Antray projesinin istasyon ve trafo binalarını ısı-ses ve yangından koruyacak. Sahip olduğu düşük ısıl iletkenlik değeri ile ısı yalıtımının yanında; gürültü ve titreşimi emerek huzurlu ve sağlıklı bir yaşam alanı sunan BONUS Taş Yünü, 1000°C üzerindeki sıcaklıklara dayanıklılığı sayesinde de TS EN 13501-1’e göre A1 sınıfı yanmaz malzeme olarak yapılarda ve kullanıldığı tüm alanlarda tam yangın güvenliği sağlıyor.

 Eryap Grup güvencesi ile sektöre sunulan BONUS Taş Yünü ürünleri, yüzde 100 yerli sermaye ile yapıların tüm yalıtım ihtiyacına çözüm olmaya devam ediyor. Dış cepheden çatıya, ara bölme duvarlardan yüzer döşemelere, tesisat yalıtımlarından özel detay uygulamalarına yönelik geniş ürün gamına sahip BONUS Taş Yünü, yüksek kaliteli üretimi sayesinde sahip olduğu üstün yalıtım özelliklerini yapı ömrü boyunca sürdürüyor.