Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

BONUS TAŞ YÜNÜ, DOĞAL İÇERİĞİ VE İDEAL YALITIM ÖZELLİĞİ SAYESİNDE SAĞLIK YAPILARININ DA TERCİHİ

Bonus Yalıtım, üretim prosesindeki yüksek kaliteli üretim anlayışı sayesinde çok sayıda önemli projenin tercihi olmayı sürdürüyor. Pandemi sürecinde inşasına başlanan Yeşilköy ve Sancaktepe’deki iki yeni acil durum hastanesinin yapımında tercih edilen Bonus Taş Yünü, doğal içeriği ve ideal yalıtım özellikleri sayesinde sağlık yapılarının projelerinde de sıkça kullanılıyor.

Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de görülen COVID-19 salgını nedeniyle içerisinde bulunduğumuz pandemi döneminde tüm sağlık hizmetlerinin, hastanelerin ve sağlık çalışanlarının öneminin bir kez daha farkına varıldı. Bu kapsamda nisan ayı başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla İstanbul’da iki yeni acil durum hastanesinin yapımına başlandı. Yeşilköy ve Sancaktepe’de inşa edilen acil durum hastaneleri, önümüzdeki dönemde pandemi ve acil durumlar dışında sağlık turizmi alanında da hizmet vererek ülkemize maddi desteğin yanı sıra prestij de kazandıracak.

HASTANELER, ISI, SES VE YANGINA KARŞI BONUS TAŞ YÜNÜ İLE KORUNACAK

Isı, ses ve yangın yalıtımını aynı anda sunan, üstün teknolojiyle üretilen, doğal yalıtım malzemesi Bonus Taş Yünü, sektördeki diğer ürünlerden ayrılan kalite özellikleri ile sağlık projelerinin de tercihi olmaya devam ediyor. Yeşilköy’de ve Sancaktepe’de inşa edilen acil durum hastanelerinin cepheleri için toplamda 43.000 metrekare Bonus Taş Yünü Gold Plus 40 serisi tercih edildi. 8 cm gibi yüksek kalınlıktaki ürünlerle yalıtılan bu iki önemli ve değerli hastane, yapı ömrü boyunca ısı, ses ve yangına karşı Bonus Taş Yünü ile korunacak.

DIŞ CEPHELERE ALTIN DOKUNUŞ, BONUS TAŞ YÜNÜ GOLD

40, 50, 70 ve 90 kg/m³ yoğunluğunda; siyah cam tüllü, beyaz cam tüllü, sarı cam tüllü, alüminyum folyolu ya da kaplamasız olarak üretilen Bonus Taş Yünü Gold ve Gold Plus serisi ürünler, havalandırma boşluklu ve havalandırmasız giydirme dış cephe duvarları için kullanılıyor. Su iticilik özelliği bulunan Gold ve Gold Plus serisi A1 yanmazlık sınıfında olup, olası bir yangın durumunda alevlerin ilerlemesini engelleyerek yangının zararlarını minimuma indirmede başrol oynuyor. Bununla beraber yüksek ses emicilik özelliğiyle dış ortamdan gelebilecek gürültünün yapı içine girmesini engelleyerek, özellikle hastaneler gibi sağlık alanında önemli role sahip binalarda yüksek konfor sunarken, sağlığa katkı sağlıyor.