Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

IRAK’TAKİ DEV PROJEDE ASSAN PANEL ÜRÜNLERİ KULLANILACAK

Sandviç panel sektörünün öncü kuruluşu Assan Panel, büyük ölçekli uluslararası projelerine devam ediyor. Son olarak Irak’taki en büyük petrol rafinerisi projelerinden ‘Kerbela Rafineri’ projesine ürün ve hizmet sunan Assan Panel, proje teslimatını 2020 yılı içinde gerçekleştirmeyi planlıyor.

Kibar Holding’in grup şirketlerinden, sandviç panel sektörünün öncü kuruluşu Assan Panel, inşaat ve yapı sektöründe özellikle büyük ölçekli uluslararası projelerde hizmet veriyor. Assan Panel’in ürünleri 6 kilometrekarelik bir alana kurulması planlanan ve Irak’taki en büyük petrol rafineri projelerinden biri olan ‘Kerbela Rafineri’de de kullanılacak.

YÜKSEK YANGIN DAYANIMI SAĞLAYAN PIR DOLGULU SANDVİÇ PANELLER KONUMLANDIRILACAK

Projede kullanılacak çatı ve cephe PIR dolgulu sandviç panellerde Assan Panel’i tercih eden Hyundai Engineering/Construction Co. Ltd., 75 bin metrekarelik alanda Assan Panel ürünlerini kullanacak. Yangın riskinin yüksek olduğu projede, yüksek yangın dayanımı sağlayan PIR dolgulu sandviç paneller ilgili alanlara konumlandırılacak. Projenin 2020 yılı içinde tamamlanması planlanıyor.

Kerbela Rafineri tamamlandığında; sıvılaştırılmış petrol gazı, benzin, gaz yağı, akaryakıt, jet yakıtı ve asfalt üretimi gerçekleştirilecek. Rafineride uluslararası standartlara uygun bir şekilde üretilecek yakıt ile Irak’ın artan yakıt talebinin karşılanması planlanıyor.