Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İSTANBUL HAVALİMANI’NDA ÇUKURAVO ISI İKİ DEVİN BAKIM HANGARLARINI ISITACAK

Endüstriyel ve ticari ısıtma sistemleri alanında 20.000’e yaklaşan referansı ve 30 yıla varan tecrübesiyle öne çıkan Çukurova Isı, dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı’nda tercih edilmenin gururunu yaşıyor. İstanbul Havalimanı’nda bulunan Türk Hava Yolları LMH Hangarı ile UPS’in hangarı ve ayrıca THY’nin geçici hangarı Çukurova Isı ile ısınacak.

İstanbul Havalimanı projesine 60 adet borulu radyant ısıtıcı, 12’si kanal tipi, 8’i santral tipi, 10 âdeti de aksiyel fanlı olmak üzere toplam 30 adet sıcak hava üreteci ve ayrıca 21 adet gaz yakıtlı hava perdesi tedarik eden Çukurova Isı, sektöründeki başarısını bir kez daha kanıtladı.

Yüksek verimli borulu radyant ısıtıcıları, endüstriyel tip gaz yakıtlı (ısıtmalı) hava perdeleri ve sıcak hava üreteçlerinin tercih edildiği, Türkiye’nin en büyük projesinde yer almanın haklı mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Çukurova Isı’nın Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, “Dünya’nın en büyük havacılık merkezlerinden birisi olacak İstanbul Havalimanı projesinde, yüksek verimli cihazlarımız tercih edilmiştir. Yüksek enerji tasarrufu sağlayan ürünlerimiz, bayrak taşıyıcımız Türk Hava Yolları’nın ve UPS’in bakım hangarlarının ısıtılması için kullanılmıştır. Sistemlerinin kurulum işini başarıyla tamamlamanın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizin zafer anıtı olarak nitelediği bu projenin bir parçası ve çözüm ortağı olmaktan gurur duymaktayız. Bu vesileyle projede emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ ISITMA PROJELERİNİN TERCİHİYİZ”

Çukurova Isı’nın 20.000’e yaklaşan referansı ile sektörünün önde gelen firmaları arasında yer aldığını vurgulayan Ünlü, şunları söyledi: “Türkiye’nin ilk ve en önemli projelerinde tercih edilmemizin nedeni 30 yıla yaklaşan tecrübemizden kaynaklanmaktadır. Isıtılması zor, hatta imkansız gibi görünen yerlerin ısıtma işini bugüne kadar başarıyla yaptık. Fenerbahçe, Kayseri, Başakşehir, Eskişehir, Gaziantep, Konya Stadyumları gibi açık alanlar ile aralarında Arçelik, Toyota, Vestel, Ford, Ülker, Tofaş, Oyak Renault, Temsa ve Brisa gibi ülkemizde başarıyla faaliyet gösteren nadide ve öncü firmaların çözüm ortağı olmak gurur verici… Şimdi de dünyanın en önemli havacılık projesinde tercih edilerek bir kez daha Çukurova Isı’nın kalitesini ve güvenirliğini kanıtlamış olduk. 36 metre yüksekliğe sahip bir yerin montaj ve ısıtma işini başarıyla tamamladık.”

Böyle bir yükseklikte çalışmanın zorluğuna da değinen Ünlü, hem proje mühendislerinin hem de montaj ekiplerinin çok iyi bir iş çıkardıklarını belirterek, bir kez daha emeği geçenlere teşekkür etti.

UZAKTAN İZLEME VE KONTROL İMKANI

İstanbul Havalimanı gibi devasa bir projede, cihazların uzaktan izlenme ve kontrol edilmesinin önem arz ettiğini belirten Osman Ünlü; “Optimum Heat kontrol panolarımız sayesinde, cihazlarımız uzaktan izlenebilecek ve kontrol edilebilecek. Arıza bilgisi, tüketim bilgisi gibi değerlerin anında bilgisayar başından kontrolü sağlanabilecek. Isıtıcılar, zaten programlanmış olan gün, saat ve sıcaklık değerlerine göre otomatik olarak devreye girecek, ancak ayrıca gerekli görüldüğü takdirde uzaktan da müdahale edilebilecek” dedi.