Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İSTANBUL HAVALİMANI’NDA İZOCAM İLE TEMELDEN ÇATIYA GÜÇLÜ YALITIM

Bilgi birikimi ve tecrübesi ile Türkiye’nin en önemli projelerinde yalıtım danışmanlığını üstlenen İzocam, İstanbul Havalimanı’nın da yalıtımını gerçekleştirdi. İstanbul Havalimanı’nın çatı yalıtımında İzocam Camyünü, temel yalıtımlarında İzocam Foamboard, havalandırma tesisatının yalıtımında ise farklı İzocam ürünleri kullanıldı.

Havacılıkta geleceğin kapılarını aralayacak İstanbul Havalimanı’nın temelden çatıya, ısıtma tesisatından havalandırma kanallarına kadar yalıtıma ihtiyaç duyulan birçok alanında yalıtım sektörünün öncü markası İzocam tercih edildi. Projenin, yalıtım danışmanlığını üstlenerek, çatı, temel ve havalandırma gibi farklı alanlarda yapılması gereken doğru yalıtım süreçlerini ve ürünlerini belirleyen İzocam, projede kullanılan ürünleri de temin etti. İstanbul Havalimanı’nın temel yalıtımında İzocam Foamboard ürünleri ve ısı merkezinde İzocam Camyünü ve Elastomerik Kauçuk Boru kullanıldı. Projenin havalandırma sisteminde de yine İzocam Camyünü ve Taşyünü yalıtım ürünleri tercih edildi. Çatı yalıtımı için 400.000 metrekare Camyünü Levha ve Camyünü Çatı Şiltesi sağlayan İzocam, projeye yoğun sevkiyatını sürdürüyor.

İZOCAM ÜRÜNLERİNİN TERCİH EDİLMESİNDEN GURUR DUYUYORUZ

Türkiye’de inşa edilen en önemli projelerden biri olan İstanbul Havalimanı’nda İzocam ürünlerinin tercih edilmesinden gurur duyduklarını söyleyen İzocam Genel Direktörü Levent Gökçe, “İzocam olarak yalnızca konutlara değil, fabrika, okul, hastane, otel ve sanayi binalarına da geniş yelpazede yalıtım ürünleri sağlıyoruz. Öncesinde ise yalıtım danışmanlığı veriyoruz ki, doğru ürünler ile doğru bir yalıtım gerçekleştirebilelim. Türkiye’nin 54 yıllık yalıtım firması olarak ülkemize ve toplumumuza fayda sağlayan, nitelikli projelerde yer almak bizim için gurur kaynağı” dedi.

ENERJİ TASARRUFUNA İZOCAM’DAN BÜYÜK KATKI

İzocam’ın bugüne kadar ürettiği ürünler ile ülkemizde 200 milyon ton petrole eşdeğer (TEP) enerji tasarrufunun gerçekleşmesine katkıda bulunduğunu vurgulayan Gökçe, “Bu sayı 1,6 milyon depo benzine ve 80 yıllık petrol üretimimize eşdeğerdir. İzocam, şu anda da ürettiği ürünler ve yer aldığı büyük projerlerle ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

ULAŞIMA İLERLEME VE KOLAYLIK GETİRECEK ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE

Tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcuya çıkarılabilir kapasitesiyle 350’den fazla destinasyona uçuş imkanı sağlayacak olan İstanbul Havalimanı’nın büyük bir yükü taşıyacak, ulusal ve uluslararası alanda ulaşıma ilerleme ve kolaylık getirecek çok önemli bir proje olduğunu vurgulayan Levent Gökçe, sözlerine şunları ekledi: “Böyle bir projede, çatıda kullanılan Camyününden temelde uygulanan Foamboard ürününe kadar İzocam ürünlerinin tercih edilmesi; ısıtma tesisatından, havalandırma kanallarında uygulanacak yalıtıma kadar, İzocam’ın geniş ürün yelpazesinden ve uzmanlığından yararlanılması bizleri son derece mutlu etti.”