Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İSTANBUL HAVALİMANI’NDA KALE KİLİT’LE PERSONEL KABİNLERİ GÜVENLE KİLİTLENİYOR

İlk etabı hizmete giren İstanbul Havalimanı’nın personel kabinlerinde, güvenlik ihtiyacı için yerli ve güçlü Kale Kilit imzalı 8 bin elektronik kilit kullanıldı. Kale Elektronik Kabin Kilitleri, personelin kıymetli eşyalarını hırsızlık olaylarına karşı korurken, kolay ve fonksiyonel kullanım imkanı sunuyor.

Ev ve iş yeri kilit ve güvenlik sistemlerinden kabin kilidine, otel kartlı kilidinden çelik kasaya, çelik kapıdan yangın kapısına, pencere sistemlerinden elektronik güvenlik sistemlerine kadar birçok güvenlik çözümünü bir arada sunan Kale Endüstri Holding bünyesindeki Kale Kilit, İstanbul Havalimanı’ndaki yerini aldı. Cumhuriyet’in 95’inci yıldönümünde ilk etabı hizmete açılan İstanbul Havalimanı’nda, personel kabinlerinin güvenlik ihtiyacı için Kale Kilit imzalı 8 bin adet elektronik kabin kilidi kullanıldı.

ANAHTAR TAŞIMA DERDİNE SON

Tamamlandığında 200 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak İstanbul Havalimanı’nda kullanılan elektronik kilitlerin anahtar taşıma derdine son verdiğini belirten Kale Kilit Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Sinan Yorgancıgil; “Kamu binaları, askeri binalar, bankalar, hastaneler, oteller, okullar, fabrikalar, öğrenci yurtları ve spor tesisleri gibi toplu kulanım alanlarında en fazla tercih edilen ürün grubu olan Kale Elektronik Kabin Kilitleri, personelin kıymetli eşyalarını hırsızlık olaylarına karşı korurken, çok basit ve fonksiyonel bir şekilde kullanım kolaylığı sağlıyor” dedi. Kabin kilidinin, dolap kapağının özel şifre belirlenerek kapatılması ile önemli belgeleri ve kişisel eşyaları her türlü kötü niyetli kullanıma karşı güvenle saklamaya yardımcı olduğunu dile getiren Yılmaz, ayrıca kötü niyetli girişimlerde dolap kilidine 3 defa yanlış şifre girildiğinde kilidin alarm moduna geçerek sesli ikaz verdiğini kaydetti.

DEĞİŞKEN VE SABİT KİLİT ÖZELLİĞİ BİR ARADA

Ürünün aynı zamanda, kullanım ihtiyacına göre bir yazılım, program ve ek bir teknik altyapıya ihtiyaç duymadan kişinin güvenlik seviyesini, kendisinin belirlediği şekilde oluşturmasına imkân verdiğine dikkat çeken Sinan Yorgancıgil, sözlerine şunları ekledi: “Elektronik kabin kilidi, değişken şifre özelliği ile tek bir dolabı birden fazla kişinin kullanımına sunarken, sabit şifre özelliği ile de dolap açma ve kapamayı kişiselleştiriyor. Master kullanıcı özelliği sayesinde ise, olası bir durumda veya tehlike anında aynı şifreyi kullanarak yetkili beş kişi kilidi açabiliyor. Kullanıcının şifreyi unutması halinde, kilitlerin kurulumu esnasında tanımlanmış olan master şifre ile dolap açılabiliyor.”