Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İSTANBUL HAVALİMANI’NIN UÇUŞ BİLGİLERİ VESTEL EKRANLARINDAN TAKİP EDİLECEK

İlk fazı 29 Ekim 2018’de hava trafiğine açılan, dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı’nın uçuş bilgilendirme ekranları Vestel’e emanet. Yeni havaalanının tamamı açıldığında 90 milyon yolcunun gözü Vestel City’de üretilen uçuş bilgilendirme ekranlarında olacak.

Vestel uçuş bilgilendirme ekranları, ilk fazı açılan 90 milyon yolcu kapasiteli İstanbul Havalimanı’nda kullanılmaya başlandı. Havaalanı girişinden bekleme alanına, kontuar ve kapıların olduğu alanlardan ortak alanlara yolcuların hayatını kolaylaştıracak olan ekranlar Manisa’da üretiliyor.

DİJİTAL EKRAN ÇÖZÜMLERİMİZ HAVACILIK SEKTÖRÜNDEKİ İDDİAMIZIN GÖSTERGESİ

Vestel Yurt İçi Satış Genel Müdür Yardımcısı Tarık Leloğlu; “Tüm fazları tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak İstanbul Havalimanı’ndaki dijital ekran çözümlerimiz, havacılık sektöründeki iddiamızın önemli bir göstergesi. İstanbul Havalimanı’nın Vestel teknolojisi ile donatılmış olmasından son derece mutluyuz” dedi.

YOLCULAR İÇİN KESİNTİSİZ BİLGİ AKTARIMI

Dünyanın en büyük uçuş merkezi olacak yeni havalimanının Türkiye’nin ekonomisine önemli katkılar sağlayacağına inandıklarını ifade eden Leloğlu, böylesine önemli ve büyük bir projenin ekran teknolojisi konusunu Vestel’e emanet etmesinin de kendileri için ayrı bir gurur kaynağı olduğunu vurguladı. Sektöre özel endüstriyel bir ürün olan bu ekranların, uçuş saatlerinden kapı ve kontuar bilgilerine kadar tüm bilgileri yolculara kesintisiz aktardığını belirten Leloğlu, “İstanbul Havalimanı ülkemize ve dünya havacılık sektörüne hayırlı olsun” diye konuştu.

UZUN PANEL ÖMRÜNE SAHİP, 178 DERECE GÖRÜŞ AÇILI, ÖZEL TASARIMLI İNCE EKRANLAR

İstanbul Havalimanı’nda yolcuların, bin 300 adet 49 inç ve bin 850 adet 55 inç bilgilendirme ekranlarından uçuşlarını takip edebileceklerini söyleyen Tarık Leloğlu, özel ince tasarıma sahip, uzun panel ömrü bulunan ekranların 178 derece görüş açısına sahip olduğunu, ayrıca ortak karar verme merkezi, otopark merkezi izleme, AOC toplantı odası, veri merkezi, ramp ofis, mülki idari amirliği ve mülki idari amirliği kriz odası gibi operasyonel olarak kritik noktalarda Vestel Videowall’ların kullanıldığını belirtti. Videowall’ların da özel olarak tasarlandığını vurgulayan Leloğlu, isteğe bağlı farklı kombinasyonlarda kullanılabilen videowall’ların ekstra ince çerçeve, 178 derece görüş açısı ve *Daisy Chain (Ardışık görüntü aktarma) özelliğine sahip olduğunu kaydetti. Leloğlu, İGA ofis binalarındaki akıllı tahtaların da yine Manisa’daki Vestel City’de üretildiğini sözlerine ekledi.