Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İSTANBUL–İZMİR OTOYOLU’NUN VİYADÜK YALITIMINI ODE YAPTI

ODE Yalıtım Türkiye’nin en büyük projelerinin ısı ve su yalıtımlarında tercih edilen marka olmaya devam ediyor. Türkiye’nin en büyük otoyol projesi olan İstanbul–İzmir Otoyolu’nun birçok noktası ODE Viyadük Membran malzemesiyle kaplandı.

ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir

Türkiye ve dünyada prestijli projelerin yalıtım markası olan ODE, son olarak Türkiye’nin en büyük otoban projesi olan İstanbul-İzmir Otoyolu’nun birçok noktasında tabliye su yalıtım ve izolasyon çalışmalarını gerçekleştirdi.

ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir İstanbul-İzmir arasındaki mesafeyi 3.5 saate düşüren otoyolun birçok noktasının ODE Viyadük Membran malzemesiyle serme bitümlü membran uygulaması yapılarak kaplandığını söyledi. 

Ceylin Akdemir, ODE Yalıtım’ın İstanbul-İzmir Otoyol Projesi’ndeki viyadükleri membranla kapatma sürecini şu sözlerle dile getirdi.

“ODE kalitesiyle viyadük membranda da iddiamızı ve farkımızı ortaya koyuyoruz. Viyadük membranı tüm koşullarda su ve hava geçirmeyecek şekilde geliştiriyoruz. Ürünlerimiz öncelikli donma riski olan köprü ve viyadüklerde yapılan tuz ya da sıvı buz çözme uygulamalarında oluşabilecek hasarlara karşı yüksek mukavemetli olarak üretiliyor. Benzer şekilde 150 derece seviyesine kadar sıcaklığa karşı da dirençli bir yapıya sahipler. Ayrıca trafik yükü altında ve termal genleşme gibi durumlarda da mekanik dayanımlarının yüksek olması büyük önem taşıyor. Tüm bu öncelik ve ihtiyaçlara uygun şekilde geliştirdiğimiz ODE Viyadük Membran ile Türkiye’nin en büyük otoyol projesinde yer almaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Yalıtım sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve yenilikçi vizyonumuzla Türkiye’nin en büyük projelerinin öncelikli tercihi olmaya devam edeceğiz” dedi.