Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İstanbul Yeni Havalimanı Projesinde Bonus Yalıtım İmzası

Bonus Yalıtım

Tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın yalıtımında temelden çatıya kadar Eryap Grup’un markası Bonus’un ürünleri kullanılıyor.

Isı, su, ses ve yangın yalıtımı alanlarında üretim yapan Bonus Yalıtım, İstanbul Yeni Havalimanı’nın da tercihi oldu. Temelden çatıya yeni havalimanının yalıtımını üstlenen Bonus; membran, XPS ve taş yünü ürünleri ile havalimanına ısı, su, ses ve yangın yalıtımı sağlayacak.

Bonus XPS serisinin, 300 kPa gibi yüksek basma dayanımına sahip Platin grubunun hangarlarda kullanıldığı İstanbul Yeni Havalimanı projesinin, temel ve perde duvar yalıtımları için Gold, Plus ve Pro serileri de olmak üzere toplam 8.000 m3 ürün kullanıldı. Sahip olduğu lokasyon ve hava şartları nedeni ile düşük sıcaklıklarda bile performansını kaybetmeyecek ürünler gerekli görülerek su yalıtımı için Bonus Membran Premium (-20˚C) ürünü tercih edildi.

Pro Plus grubundan da ürün sevkinin yapıldığı yeni havalimanının 145.000 m2 ’lik alanı Bonus Membran ürünleri ile yalıtıldı. Çatı olukları, catering binaları, yönetim binası, hangar ve havalimanı binasının ısı, ses ve yangın yalıtımı amacı ile kullanılan Bonus Taş Yünü, Premium F 150, Premium R 150, Gold Plus, Plus ve Pro serileri ile toplam 130.000 m2’lik alanı kapladı.

Dış cephe, çatı, ara bölme gibi alanların kritik detaylarına çözüm sunan Bonus Taş Yünü, yeni havalimanını koruyacak.

Dört Hayati Yalıtıma Tek Çözüm

Bonus Yalıtım ürünleri, %100 yerli sermaye ile tek bir çatı altında tüm yalıtım ihtiyacına çözüm sunuyor. Bonus markalı XPS, membran, shingle, ısı yalıtımı sistemi ve taş yünü ürünleri üstün yalıtım özellikleri sayesinde çok sayıda prestijli projenin yalıtım malzemesi olarak kullanılıyor.