Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Konyaaltı Beach Park Projesi’nde Su Yalıtımı Çözümleri

BTM

Antalyalıların hizmetine açılan Konyaaltı Beach Park Projesi’nde su yalıtımı için BTM Elastobit ürünü tercih edildi.

Antalya’da tahliyesinin ardından 700 dönümlük bir proje alanına dönüşen Konyaaltı Beach Park, yeniden hizmete açıldı. Yemyeşil görüntüsü, spor ve yaşam alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları, rengarenk peyzajı ile dikkat çeken proje tamamen halka açık olarak Antalyalılara ve turizme hizmet vermeye başladı.

Yaklaşık 30 bin metrekare beton alanın yeşil alana dönüştürüldüğü proje kapsamında mevcut tüm ağaçlar korunurken, 6 bin yeni ağaç dikildi. BTM, Konyaaltı Sahil Projesi’ne su yalıtım ürünü BTM Elastobit ile katkıda bulundu. Uygulaması BTM bayisi İzonorm tarafından yapılan projede yaklaşık 120 bin metrekare alanda Elastobit su yalıtım membranı kullanıldı.

BTM’nin 10 farklı teknik özelliğe sahip çeşidini üretebildiği Elastobit, cam tülü veya polyester keçe taşıyıcılı, SBS (styrene-butadiene-styrene) ile modifiye edilen bitümden üretilmiş, alt ve üst yüzeyleri PE (polietilen) film kaplı, yüksek elastik özellik gösteren, şalümo veya sıcak asfalt ile uygulanan bir su yalıtım örtüsü olarak öne çıkıyor.