Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

DAIKIN MC70L İLE TEMİZ HAVA MEKANLARA TAŞINIYOR

‘Doğru hava’yı yaşam mekanlarına ve ofislere taşıyan ürünlerle sektöre öncülük eden Daikin, hava temizleme cihazı Daikin MC70l başta olmak üzere; Ururu Sarara, Shira Plus, Nexura, Shira Eco ve Emura modeli klimalar ile mekanları doğru ve temiz havaya kavuşturuyor.

Çevre bilincinin öncelikli olduğu kurum kültüründen beslenen, iklimlendirme sektörünün inovatif markası Daikin, ‘doğru hava’nın öncülüğünü yapıyor. Geliştirdiği teknolojilerle çevre kirliliğinin olumsuz etkilerini en aza indirgemeyi hedefleyen Daikin, MC70L hava temizleme cihazı başta olmak üzere bu üstün teknolojileri barındıran, Ururu Sarara, Shira Plus, Nexura, Shira Eco ve Emura modeli klimalarla doğru havayı evlere ve çalışma ortamlarına getiriyor. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada her yıl 7 milyon kişi hava kirliliği nedeniyle hayatını kaybediyor. Son yayınlanan OECD raporuna göre ise Türkiye’de her yıl 30 bin kişi hava kirliliği nedeniyle yaşamından oluyor. TMMOB Çevre Mühendisleri Odası’nın 2018 yılı ‘Hava Kirliliği Raporu’ ise Türkiye’de en az 60 milyon kişinin kirli hava soluduğunu belirtiyor. İzmir, İstanbul ve Ankara’nın başı çektiği hava kirliliği yüksek kentleri Adana, Kahramanmaraş-Elbistan, Erzurum, Ağrı izliyor. Fosil yakıtlar, termik santraller, toz ve sanayi gibi nedenlerle kirlenen hava, sağlık için büyük tehdit oluşturuyor.

KONUT VE OFİSLERDEKİ HAVA KALİTESİ, YAŞAM VE İŞ KALİTESİNİ DİREKT ETKİLİYOR

Hava kirliliği başta solunum yolları hastalıkları olmak üzere akciğer kanserine kadar varan önemli hastalıklara yol açıyor. Bu yüzden sadece dışarıda değil, konut ve işyerlerindeki havanın temiz ve doğru hava olması büyük önem taşıyor. Konut veya ofis iç mekanlardaki havanın kalitesi yaşam ve iş kalitesini direkt etkileyen unsurlar olarak kabul ediliyor. Doğru havadan mahrum olan ofislerdeki çalışanlar odaklanma sorunu yaşıyor, iş kalitesi ve randıman düşüyor.

İNGİLİZ ALERJEN VAKFI ONAY MÜHRÜ’NE SAHİP, 46 METREKARE ALANA KADAR ETKİLİ CİHAZ

Geliştirdiği teknolojilerle iklimlendirme sektöründe lider ürünlere imza atan Daikin, hava temizleme cihazı MC70L ile fark yaratıyor. 6 kademeli filtreleme özelliğine sahip olan ürün, Daikin’in geliştirdiği ve yüksek hızlı elektronların toz, polen, küf, koku gibi istenmeyen faktörlerin moleküllerini ayrıştırarak yok edilmesi esasına dayalı ‘Flash Streamer’ teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde partiküller daha ilk aşamada yok olmaya başlıyor. İlk filtreyi oluşturan bu aşamadan sonra tozlar, ‘kaba toz filtresi’ adı verilen bölümde toplanıyor ve burada bakteri ve alerjenlerden arındırılıyor. Toz ve polenlerin elektriksel olarak yüklendikleri ve filtreye gönderildikleri ‘plazma iyonlaştırıcı’dan sonra ‘elektronik toz toplama filtresi’ devreye giriyor. Burada önceki bölümde elektriksel olarak yüklenen toz ve polenler yine elektrik yüklü filtreler tarafından emiliyor. Yapısındaki titanyum sayesinde koku ve virüslerin fotokatalist tarafından tutulduğu ve havanın temizlenmesinde büyük rol oynayan ‘titanyum apatit filtre’den geçen hava neredeyse temizlenmiş oluyor. ‘Koku giderici katalist filtre’ ise son aşamada yer alıyor. Buradan da geçen ortam havası artık tazelenmiş, temizlenmiş ve kokulardan ayrıştırılmış haldedir. Güvenli ve doğru hava artık ortamdadır. Benzerlerine göre daha uzun olan 3 yıl garanti süresi ile göz dolduran Daikin MC70L, 46 metrekare alana kadar etkilidir. Daikin MC70L hava temizleme cihazı, İngiliz Alerjen Vakfı Onay Mührü’ne sahip.

DAIKIN KLİMALAR DA AYNI TEKNOLOJİYİ KULLANIYOR

Daikin MC70L’de kullanılan ‘Flash Streamer’ teknolojisi, Ururu Sarara ve Shira Plus serisi klimalarda da kullanılan üstün bir teknolojidir. Havanın temizlenmesinde etkin bir rol oynayan ‘titanyum apatit filtre’ ise, Ururu Sarara, Nexura, Emura, Shira Plus ve Shira Eco model Daikin klimalarda kullanılıyor. Doğru hava uzmanı Daikin, ürettiği teknolojilerle çevreye ve insan sağlığına verdiği önemi bir kez daha gösteriyor.