Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

DAIKIN’DEN KENDİ KENDİNİ TEMİZLEYEN KLİMA

Daikin İnce Gizli Tavan Tipi İç Ünite FXDQ-A3, kendi kendini temizleyebilen filtre özelliği ile kullanıcılara avantaj sağlıyor. Filtresi her zaman temiz olduğu için cihaz daima en yüksek verimlilikte çalışarak iç ortam hava kalitesini maksimumda tutuyor.

İklimlendirme sektöründe inovatif ürünlerle çıtayı yukarıya taşıyan Daikin, kullanıcının üründen alacağı maksimum faydayı ve konforu öne çıkarıyor. Daikin’in bu anlayışla geliştirdiği çözümler sektörde fark yaratıyor.

Klimaların verimli çalışabilmesi için filtrelerinin sürekli temiz olması, bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekiyor. Aksi halde verim düşüyor, enerji tüketimi artıyor ve sistemin ömrü azalıyor. Örneğin bir otel odası klima sorunu yüzünden birkaç gün kullanım dışı kalabiliyor. Bakımlar, müşterinin konforunu bozan, ekstra maliyet yaratan ve planlama gerektiren durumlar olduğu için kullanıcı için külfet haline geliyor.

KİRLİ TAVAN VA IZGARA SORUNU KALKIYOR

Daikin İnce Gizli Tavan Tipi İç Ünite FXDQ-A3, bütün bu sorunları ortadan kaldıran efektif bir çözüm olarak kullanıcıya yeni bir alternatif sunuyor. Daikin’in özgün tasarıma sahip, kendi kendini temizleyebilen dairesel atışlı kaset iç ünitesinden esinlenerek tasarlanan bu filtre sayesinde kirli tavan ve ızgara sorunu ortadan kalkıyor.

Kendi kendini temizleyebilen filtre, tozu çekerek cihazın toz kutusunda toplanmasını sağlıyor. Toz kutusu dolduğunda ise bir uyarı veriyor ve bu toz bir elektrik süpürgesiyle kolayca temizlenebiliyor. Daikin İnce Gizli Tavan Tipi İç Ünite FXDQ-A3, 24/7 temiz hava sağlayan, performansı yüksek ve bakım maliyetleri düşük bir çözüm olarak konutlardan ticari alanlara kadar geniş bir skalada kullanılabilir bir ürün olarak dikkat çekiyor.

ELEKTRİK HARCAMALARINI DÜŞÜRÜYOR

Filtre bakımı için servis gerektirmediğinden bakım masraflarından tasarruf sağlayan cihaz, elektrik harcamalarını da yüzde 20’ye kadar düşürüyor. Ayrıca hijyenik bir ortam yaratarak klinik gibi spesifik alanlar için büyük konfor sağlıyor. Ticari kullanımdan konutlara kadar geniş bir yelpazede kullanılabilen ürün, kompakt boyutlarıyla montaj kolaylığı sağlıyor.

OTEL, HASTANE VE EV İÇİN İDEAL

Daikin İnce Gizli Tavan Tipi İç Ünite FXDQ-A3, 200 mm’lik cihaz yüksekliği ile kompakt boyutlara sahip bir ürün. Bu sayede 240 mm’lik bir asma tavan boşluğuna kolayca monte edilebiliyor. Tasarruf, kesintisiz maksimum verim ve yarattığı hijyenik ortam bu cihazı konutların yanı sıra otel, hastane ve muayenehane gibi alanlar için de öne çıkarıyor. 1,7 kW soğutma kapasitesi sağlayan ünite, otel odaları ve küçük ofisler gibi iyi yalıtılan bölümler için özel olarak üretilen cihaz, ince yapısı ve kompakt tasarımıyla mimarların da tercih ettiği bir ürün.

Kolayca monte edilen ürün estetik olarak da gözü rahatsız etmiyo; dışardan yalnızca emiş ve deşarj menfezleri görülüyor. Hava emme yönü arkadan veya aşağıdan yapılabiliyor; bu da esnek montaj avantajı sağlıyor. Direkt tahrikli özel geliştirilmiş DC fan motorlu sirocco tip fan düşük ses seviyesinin yanı sıra düşük enerji tüketimi sağlıyor. Cihaz üzerinde standart olarak bulunan drenaj pompası kiti 600 mm’ye kadar basınç yüksekliğine sahip. Bu özellik esnekliği yükseltirken, montaj süresini kısaltıyor.

1,7 kW ile 7,1 kW arasında soğutma kapasitesine sahip olan cihaz, 55 Pa’ya kadar sağladığı geniş ESP aralığı sayesinde farklı uzunluklardaki kanalların kullanılabilmesinde esneklik sağlıyor. En yüksek soğutma kapasitesinde çalışırken bile fısıltı kadar sessiz çalışan cihaz otel, hastane, muayenehane ve konutlar için tercih edilebilir. 

KABLOLU YA DA UZAKTAN KUMANDA İLE KONTROL

Daikin İnce Gizli Tavan Tipi İç Ünite FXDQ-A3’ün kontrolü kablolu kumanda ve uzaktan kumanda seçenekleri ile sağlanıyor. Kablolu kumanda haftalık zamanlayıcı moduna sahip. Bu sayede gün veya hafta içerisinde herhangi bir zamanda çalışmayı başlatacak ve durduracak şekilde ayarlanabiliyor. Böylece iç ortam konfor seviyesi siz ortamda olmasanız bile sağlanabiliyor. Belirlenen sıcaklığa ulaşılması için, soğutma veya ısıtma modunu otomatik olarak seçiyor. Merkezi kumanda kullanılarak, diğer iç ünitelerle birlikte ana merkezden kontrolü yapılabiliyor.