Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

GF PIPING SYSTEM’İN MARİNE ÜRÜNLERİ TÜRKİYE’DE

GF Marine ürünleri, deniz taşıtlarının her türlü sıvı transferinde güvenli, uzun ömürlü, dayanıklı sistem çözümleri sunuyor.

GF Hakan Plastik, GF’in iddialı alanlarından biri olan Marine ürün grubunu bünyesine ekledi. GF Marine ürün grubu, 20 yılı aşkın bir süredir gemi inşa endüstrisine özel teknolojileri ve yüksek kaliteli ürünleri ile komple sistem çözümleri sunuyor.

GF Piping Systems (Boru Sistemleri), geminin balast tesisatları, arıtma uygulamaları, ısıtma-soğutma suyu, sıcak-soğuk kullanım suyu ve gri su sistemleri dahil olmak üzere plastik borunun kullanılabileceği tüm uygulamalar için sistem çözümlerini içeriyor.

PE100 boru ve ek parça (ecoFIT, ELGEF) sistemleri balast hatlarında; PVC-U, PVC-C ve PROGEF sistemleri kimyasal dozajlama, tüm ölçme ve arıtma uygulamalarında; Instaflex, iFIT ve iLITE grupları ise tüm basınçlı sıcak-soğuk su ve ısıtma-soğutma uygulamalarında hafiflik, esneklik, korozyona uğramayan ve kimyasal dayanımı yüksek özellikleri ile öne çıkıyor.

Deniz taşıtlarındaki su ve soğutma uygulamaları için, GF Marine ürünleri bakım gerektirmeyen, kolay ve eksiksiz çözümleri, yolcuların güvenliğini, konforunu ve taşıtın verimliliğini artırmaya yardımcı oluyor. Ürünler, içme suyunun ve diğer proses sıvılarının kalitelerini değiştirmeden güvenli bir şekilde taşınmasını garanti ediyor.

14 yıldır dünyanın en büyük yolcu gemisi şirketlerinden Royal Caribbien Cruise’un ürün tedarikçisi olan GF’in ürünleri, deniz taşıtları içerisinde temiz su taşınması, atık su taşınması, yüzme havuzları, su parkları gibi alanlarda özellikle tercih ediliyor.

GF Marine ürünlerinin avantajları:

Daha esnek: Gemi hareket halindeyken oluşabilecek titreşimleri ve dinamik gerilmeleri absorve ederek yüksek mukavemet özelliği gösterir.
Daha fazla verimlilik: Plastik malzemeden üretilen sistemler, metal sistemlere oranla daha hafiftir. Bu sayede yakıt tüketimi azaltılabilir, yük kapasitesi artırılabilir.
Korozyona uğramayan sistem çözümleri: Yüksek kaliteli plastik malzemeden üretilen ürünler, korozyona uğramaz; bu sayede oluşabilecek hasar ve sızıntıların önüne geçilir.
Daha sessiz: Metal sistemlere göre %40 daha az ses geçirgenliği sunar.
Güvenli ve hijyenik: İçme suyu çözümleri kabinlerde bakteriyel patojen riskini azaltır. Soğutma çözümleri ise yolcuların seyahat konforunu artırırken; mutfak ve restoranda yiyecekler güvenli şekilde korunabilir. Böylece müşteri sağlığı ve memnuniyeti sağlanabilir.
İlk günkü kadar etkili: Sistem çözümleri, geminin tüm hizmet ömrü boyunca paslanma, kabuk ve tortu tutma sorunlarına karşı dayanıklılık gösterir. İçme suyu sisteminin klor dezenfeksiyonu gibi kimyasal streslere dayınımı ise son derece yüksektir.