Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

GÜRÜLTÜ YALITIMINA YENİ ÇÖZÜM: ODE EVOMİNERAL

Yalıtımda dünya markası olma hedefiyle yatırımlarını sürdüren ODE, yeni ses yalıtım ürünü EVOMİNERAL’i satışa sundu. Ara bölme duvarlarda ses yalıtımı ile iki duvar arası ses geçişlerini önleyen EVOMİNERAL, yüksek ses yutma performansının yanında düşük ısı iletkenlik katsayısı ile yüksek ısı yalıtımı sağlıyor ve A1 sınıfı yanmaz malzeme olma özelliği ile yangın yalıtımında da üstün performans sergiliyor.

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi olan ODE Yalıtım, yeni yalıtım ürünü EVOMİNERAL’i piyasaya çıkardı. Ara bölme duvarlarda ses yalıtımı ile iki duvar arası ses geçişlerini önleyen EVOMİNERAL, yüksek ses yutma performansı sunuyor.

ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir

ODE’nin ses yalıtım pazarında rekabete yeni bir boyut getirecek ürünü, ses yalıtımının yanı sıra düşük ısı iletkenlik katsayısı ile yüksek ısı yalıtımı avantajı sunuyor. EVOMİNERAL, A1 sınıfı yanmaz özelliğine sahip. Ürün, esnekliği ve yumuşaklığıyla kolay uygulanıyor ve işçilik süresini düşürüyor. Doğal içeriği, tozumayan ve kaşındırmayan yapısı ile usta dostu olarak tanımlanıyor. ODE EVOMİNERAL Ara Bölme Levha, insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olmadığını, almış olduğu EUCEB Belgesi ile tescilliyor.

EVOMİNERAL Ara Bölme Levha, en fazla tercih edilen 5 cm kalınlıktaki tipi ile yüksek ses yutma katsayısı sayesinde (500 Hz’ de (α)= 0,79) bölme duvarlı oluşturulmuş sistemde 40,1 dB’lik ses azaltım değeri sunuyor. ODE Yalıtım’ın özel üretim teknolojisi ile ürettiği yeni mineral yün EVOMİNERAL, projelere verimli çözümler sunarken yaşam alanlarının sessiz, konforlu ve huzurlu olmasını sağlıyor.

YEŞİL BİNA DEĞERLENDİRME VE SERTİFİKA SİSTEMİNE PUAN KAZANDIRIYOR

EPD Belgeli olan EVOMİNERAL’in LEED, BREEAM ve DGNB gibi birçok yeşil bina değerlendirme ve sertifika sistemine puan kazandırdığını vurgulayan ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir şöyle konuştu:

“Binalarda ses yalıtımı gürültü kontrolünün önemli bir aracı. Sağlıklı ve konforlu yaşam alanları oluşturabilmek amacıyla gerekli olan ses yalıtımı Türkiye’de 01.06.2018 tarihi ile yürürlüğe giren ’Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik’ ile de zorunlu hale geldi. ODE Yalıtım olarak hem şehirleşmenin hem de yönetmeliklerin zorunlu hale getirdiği ses yalıtımı konusunda müşterilerimizin en üst kalitede ürünlere ulaşabilmesini sağlamak için çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz. ODE Yalıtım’ın üstün Ar-Ge gücü ile geliştirilen EVOMİNERAL’i ses yalıtımında kaliteli ve uygun çözümler arayan müşterilerimize sunuyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.”