Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

KALE YAPI YALITIM & DIŞ CEPHE MANTOLAMA

Yapı sektörü bütün dünyada sürekli gelişen ve her geçen gün yeni araştırmaların yapıldığı, yeni ürün ve hizmetlerin geliştirildiği ve yasal mevzuatlar ile de daima kontrol edilen bir sektördür.

Enerji kullanımını, çevre konularını, ticari çalışmaları doğrudan ilgilendiren; okul, hastane, konut, ofis, alışveriş merkezi vb bütün yapı türlerini içine alan bu sektörde birçok farklı çalışma alanı mevcuttur. Bu çalışmalardan biri de mantolama uygulamalarıdır. Binaların dış yüzeyinin uygun malzemeler ile kaplanması ve böylelikle binaların başta ısı yalıtımı olmak üzere ses ve yangın yalıtımını da sağlayan mantolama çalışmaları yapı sektöründeki enerji kullanımını da azaltmaktadır. Gelişen teknoloji ve artan dünya nüfusu ile birlikte enerjiye duyulan ihtiyaç da her geçen gün artmakta; bu da yapı sektöründeki enerji kullanımının kontrollü bir şekilde azaltılmasını zorunlu hale getirmektedir. Mantolama uygulamaları da enerji tasarrufu ile beraber, insanlar için sağlıklı, güvenli, hijyenik ve konforlu bir yaşam alanı oluşturmaktadır.

Mantolama uygulamaları yapı sektöründeki faaliyetler arasında en önemli olanlardan biri olsa da, güvenliğin, kaliteli malzeme ve işçiliğin, sağlık koşullarının ve tabii ki konforun çok önemli hale geldiği yapı sektöründeki uygulama çeşitliliği mantolama ile sınırlı değildir. Isı, ses ve yangın yalıtımının yanı sıra su yalıtımı, seramik – fayans uygulamaları, drenaj hizmetleri, çatı bakım ve onarım, dış cephe boya vb gibi çalışmalar da yapı sektöründe sürekli olarak karşımıza çıkan ve müşteri talebi oluşan uygulamalardır. Bütün bu çalışmalar, her ne ölçekte ve her nerede yapılırsa yapılsın, daima kaliteli ve güvenli hizmet sunan firmalardan destek alınmasında fayda vardır. Çünkü yapı sektörü rekabetin de oldukça yüksek olduğu bir alandır ve birçok firma maliyetleri en aza indirmek için malzeme ve işçiliğin kalitesini düşürmeyi tercih etmektedir. Bu durumda ne yazık ki mağdur olanlar yine hizmet alan müşteriler olmaktadır.

Mantolama ve diğer alanlardaki çalışmalar için ürün ve hizmetler sunan Kale Yapı Yalıtım, bu alanda müşterilerin ilk tercihi olmanın gururunu taşımaktadır. Şimdiye kadar hizmet verdiği müşterilerinden daima olumlu geri dönüşler alan Kale Yapı Yalıtım, ürün ve hizmet çeşitliliğini artırırken müşteri portföyünü de giderek geliştirmektedir. Yapı sektöründe ürün ve hizmet ihtiyacı olan müşterilerin taleplerini de sektörel ihtiyaçları yakından takip ederek ve buna yönelik çalışmalar geliştirerek karşılayan Kale Yapı Yalıtım’ın en çok tercih edilen hizmetlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Mantolama
 • Isı yalıtımı
 • Dış cephe kaplama
 • Ses yalıtımı
 • Yangın yalıtımı
 • Su yalıtımı
 • Çatı bakım, tamir, onarım
 • Dış cephe boya
 • Seramik – fayans uygulamaları
 • Mermer uygulamaları
 • Drenaj
 • Diğer yapı hizmetleri

Kale Yapı Yalıtım’ın piyasada bu kadar fazla tercih edilmesinde, uyguladığı kalite politikası, sürdürülebilir misyonları ve tabii ki geniş vizyonunun önemli payı bulunmaktadır. Kaliteden ve yüksek hizmet standartlarından asla taviz vermeyen Kale Yapı Yalıtım, sektörün ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmet çözümlerini geliştirmekte ve yenilikçi bakış açısı kazandırmaktadır. Özellikle Ar-Ge çalışmalarına ayrı bir bütçe ve zaman ayıran Kale Yapı Yalıtım, geçmişten bugüne kadar yapı sektörünün en önemli markalarından biri haline gelmiştir. Çalışmalarında her zaman kaliteli malzeme ve işçilik kullanan ve sektörel çalışmaları yakından takip eden Kale Yapı Yalıtım, her zaman en uygun fiyatlı çözümler sunmayı ve müşterilerine kaliteyi ucuza ulaştırmayı bir firma kültürü haline getirmiş durumdadır. Siz de yukarıda listelenen konularla ilgili bir ürün ve hizmet arayışında iseniz hemen Kale Yapı Yalıtım ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.