Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

KASTAMONU ENTEGRE FARKLI İKLİMLERDEN ESİNTİLERİ “FIX” İLE MEKANLARA TAŞIYOR

Laminat parkede dünyanın ilk dört üreticisi arasında yer alan Kastamonu Entegre, yeni parke koleksiyonu FIX’i pazara sundu. Farklı iklim ve coğrafyalara özgü rüzgârlardan esinlenen bu sıra dışı koleksiyon, zengin renk ve doku seçenekleriyle mekânlara doğal ve zamansız bir şıklık katıyor.

Ağaç bazlı panel sektörünün yarım asırlık global markası Kastamonu Entegre, üretimdeki gücü kadar, tasarım trendlerine yön veren ürünleriyle de sektördeki liderliğini sürdürüyor.

Türkiye’deki parke üreticileri arasında en fazla dekora sahip olan firma, tasarımcılara ve dekorasyon meraklılarına sınırsız seçenekler sunuyor. Dünya laminat parke üretiminin yüzde 6’sını tek başına gerçekleştiren şirket, son olarak, Floorpan ve Artfloor markalı laminat parke ürünlerine yeni bir koleksiyon daha ekledi. İlhamını farklı coğrafyalardaki rüzgârlardan alan FIX koleksiyonu; Lodos, Alize, Bora, Samyeli, Karayel ve Muson dekorları ile doğal ahşap dokusunun zengin detaylarını iç mekânlara taşıyor.

ZEMİNDE FARKLI ESİNTİLER YARATAN 6 DEKOR

Açık tonları ve zarif çizgileri ile yaşam alanlarında ılık bir rüzgâr etkisi yaratan Lodos serisi, Ege ve Akdeniz tarzı doğal bir şıklık sunuyor. Ekvator kuşağındaki tropikal yağmurlardan esinlenen Alize, açık renk tonları ile mekânda serinletici bir etki yaratıyor.

Adını Dalmaçya kıyılarından Adriyatik Denizi’ne esen sert rüzgârlardan alan Bora, açık ve koyu tonların göz alıcı birleşimiyle zeminlere dinamizm katıyor. Sahra Çölü’nün kuru ve yakıcı sıcaklığını yansıtan Samyeli, ‘camel’ (deve tüyü) tonları ile sezonun moda renklerini evlere taşıyor.

Karayel dekoru, yüksek dağ yamaçlarından alçalan serin esintileri iç mekânlara getirirken;baharatlı tonlardan oluşan Muson, dekorasyona etnik bir dokunuş katıyor.

DAYANIKLILIK, ESTETİK VE İŞLEVSELLİK BİR ARADA

UV ışınları, sürtünme kaynaklı aşınma ve çizilmelere karşı yüksek dayanım özelliği ile iç mekânlar için ideal bir seçenek oluşturan, AC3 aşınma sınıfı FIX laminat parke koleksiyonu, konutlarda 10 yıl garanti imkânı sunuyor.

Kolay temizlenen ve leke tutmayan yüzeyiyle yüksek hijyen standartlarına sahip FIX laminat parkeler, insan sağlığına uygun yapısı ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkıyor. Dünyanın ilk eko-etiketli çevrecilik sertifikası “Blue Angel” ile insan sağlığına uygun üretimi tescilleyen “E1 Belgesi”ne sahip koleksiyon, yenilikçi ve zamansız bir tasarım ruhuna hitap ediyor.

Zeminden ısıtma sisteminin kullanıldığı mekânlara da uygulanabilen FIX laminat parke koleksiyonu, 7 mm’lik kalınlığı ile estetik çözümler sunuyor. Zeminde elde edilen kesintisiz ve doğal görünüm, özellikle tasarladıkları mekânlara bütüncül bir fon arayan mimarlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Tüm Floorpan ve Artfloor markalı laminat parke ürünlerinde olduğu gibi FIX koleksiyonunda da yer alan son teknoloji kilit sistemi, dekorasyon değişikliği ve taşınmalarda parke panellerinin kolaylıkla sökülüp döşenebilmesine imkân tanıyor. Hızlı ve kolay montaj özelliği ile zamandan ve işçilikten tasarruf sağlayan koleksiyon, tutkalsız montaj sistemi sayesinde yüzeylerin lekesiz ve temiz kalmasına da yardımcı oluyor.