Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

KENDİNDEN BOYALI CEPHE KAPLAMASI

Vefa Group’un yeni AR-GE projesi olarak piyasaya sunulan Ekobord Colorex, kendinden boyalı özelliğiyle cephe kaplamasından sonraki boyama ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Kendinden boyalı Ekobord Colorex zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Ön üretimli yapı sektöründe faaliyet gösteren Vefa Group çevreyle dost, yüksek mukavemet ve montaj kolaylığına sahip cephe sistemleri markası Ekobord’u yeni teknolojik ürünlerle geliştirmeyi sürdürüyor.  Ekobord’un yeni AR-GE projesi olarak piyasaya sunulan Ekobord Colorex, kendinden boyalı özelliğiyle cephe kaplamasından sonraki boyama ihtiyacını ortadan kaldırarak, sektöre zaman ve maliyet tasarrufu getiriyor.

Grubun Ekobord markasıyla Bilecik’teki fabrikasında ürettiği insan ve doğaya tamamıyla dost, montajı kolay, yüksek mukavemete sahip ve estetik fibercement yeni nesil levhalarda, en yeni teknolojiler kullanılıyor.

AR-GE ve inovasyon çalışmalarıyla “Değer üretim merkezi” olarak yeni teknolojileri sektöre kazandıran Vefa Group, Ekobord markasıyla geliştirdiği yeni ürünü Colorex ile de sektörde fark yaratıyor. Her türlü iklim koşullarına dayanıklı olarak üretilen, yüksek su emme direncine sahip Colorex, üretim aşamasında katılan çeşitli renk pigmentleriyle kendinden boyalı halde üretim hattından çıkıyor. Sahip olduğu geniş renk alternatifleri ile kullanıcıların dış cephede her türlü renk beklentisine çözüm üreten Colorex, zaman ve maliyet tasarrufu da sağlıyor.

YÜKSEK VERİMLİ VE SORUNSUZ ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ
Vefa Group’un AR-GE ve inovasyon çalışmalarıyla 30 yılda sektörde “Değer üretim merkezi” konumuna yükseldiğini vurgulayan Ekobord Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner, Ekobord markasını da AR-GE ve inovasyon çalışmalarının bir ürünü olarak sektöre kazandırdıklarını söyledi.

Ekobord markasının sektöre kazandırdıkları hakkında da bilgi veren Güner şöyle konuştu: “Ürettiğimiz yapılarda kullandığımız ana malzemelerden biri olan fibercement levhayı, Ekobord markasıyla kendi tesislerimizde üretmeye başladığımız günden beri, AR-GE ve inovasyon çalışmalarımıza hız kazandırdık. Markamızın sunduğu montaj kolaylığı ve maliyet avantajı sayesinde ekonomik ve sorunsuz çözümler sunuyoruz. AR-GE çalışmalarımız sayesinde en yeni teknolojileri kullanarak sektöre entegre üretim çözümleri sunuyoruz. Ekobord yeni nesil levhalar, beton hissi veren dokusu ve yüksek mukavemetinin yanında betondan çok daha ince, hafif, kolay uygulanabilir ve istendiğinde değiştirilebilir, kolayca yenilenebilir olması nedeniyle pek çok alanda tercih ediliyor. Hızlı üretimimizle sunduğumuz çözümleri daha da çeşitli hale getirebiliyoruz. Colorex de bu çalışmaların bir ürünü.”

YÜKSEK DAYANIKLILIK VE ESTETİK ÇÖZÜM
Ekobord markasının AR-GE projesi olan Colorex ile sektöre zaman ve maliyet tasarrufu getirdiğini belirten Güner sözlerini şöyle bitirdi: “En zorlu iklim koşullarına uygun, laboratuarımızda gerekli standartlardaki çok özel testlerden geçirerek son haline getirdiğimiz Colorex ile sektöre sadece yüksek dayanıklılık performansı değil, estetik çözümü de aynı anda getirdik. Su geçirmeyen kendinden boyalı olan bu yeni ürünümüzle en yüksek dayanıklılık performansı sunarken, cephe kaplamasından sonra yapılan boyama işlemini ortadan kaldırıyoruz. Böylece hem zamandan hem de maliyetten ciddi bir tasarruf sağlıyoruz”