Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

SUPERTECH VE FUGATECH MUTFAKLARI KIRIP DÖKMEDEN YENİLİYOR

Kalekim, yüksek performanslı kullanıma hazır pasta tipi yapıştırıcısı “Supertech” ve esnek derz dolgusu “Fugatech” ile kullanıcılara pratik çözümler ve uygulama kolaylığı sunuyor. Yenilikçi iki ürünle mutfakları kırıp dökmeden yenilemek mümkün.

Yapı kimyasalları sektörünün lider markalarından Kalekim’in uzun ömürlü ve etkili çözümler sunan kullanıma hazır ürünleri Supertech ve Fugatech evlerde seramik uygulamalarını kırıp dökmeden, kolayca yapmaya imkan sağlıyor. Supertech ve Fugatech ile mutfaklardaki küçük ve orta ebatlı seramikleri kendi ustalığınızı konuşturarak yapıştırmak ve derz dolgu uygulamasını yapmak çok daha kolay hale geliyor.

 Supertech’in 1,5 ve 5 kg’lık boyutlardaki ambalajlarıyla mutfaklarda tezgah arası gibi küçük alanları rahatlıkla seramik kaplarken, Fugatech’in beyaz, bej ya da gri renklerinden birini tercih ederek istenilen dekoratif görüntüye ulaşılabiliyor. Böylece kullanıma hazır ve pratik ürünler kullanarak küçük alanlardaki seramik işlemleri daha kısa sürede ve daha az iş gücüyle tamamlanabilir.

PRATİK VE TEMİZ ÇALIŞMA İMKANI SUNUYOR

Yüksek yapışma gücüne sahip Supertech, iç mekanda küçük ve orta ebatlı seramiklerin yer ve duvarda esnemeye maruz kalan zor yüzeyler üzerine yapıştırılmasının yanı sıra, alçıpanel, alçı sıva ve boyalı zeminler üzerine yapılan seramik uygulamalarında ve ısı yalıtım levhaları ile dekoratif tavan kaplamalarının yapıştırma uygulamalarında pratik ve temiz çalışma imkanı sunuyor.

Esnek, su itici, 1-6 mm derz aralığı için uygun, akrilik esaslı kullanıma hazır derz dolgu malzemesi Fugatech ile her tip ve ebattaki seramik, cam mozaik gibi kaplama malzemelerinin derz boşluklarının doldurulmasında istenen sonuçlar alınıyor.

ZOR KİRLENİR VE KOLAY TEMİZLENİR

Esnekliği sayesinde titreşim ve deformasyonları tolere edebilen Fugatech, zor kirlenir ve kolay temizlenir. Damlacık etkisi sayesinde su iticiliğe sahip yapısıyla Fugatech, aşınmaya dayanıklı ve çatlamayan yapısıyla öne çıkıyor. Üç farklı renk seçeneğine sahip ürün, son derece kolay ve temiz çalışma imkanı sunuyor.

SUPERTECH İLE KOLAY UYGULAMA

Ürünlerden yüksek performans almak için Kalekim, Supertech ve Fugatech için kolay uygulama tavsiyelerini şöyle sıraladı: 

Akrilik esaslı, kullanım hazır yapıştırıcı Supertech uygulama öncesinde karıştırılır. Seramik ebadına uygun taraklı mala ile yüzeye uygulanır. Özellikle alçıpanel ve alçı sıva gibi su emici yüzeylerde, iç mekanda mevcut seramik ve boyalı yüzey üzeri seramik uygulamalarında kullanılır. Karolar 30 dakika içerisinde taraklanan yapıştırıcı üzerine döşenir ve kuvvet uygulayarak yapıştırılır. Ortam sıcaklığı ve seramik ebadına bağlı olarak 1-2 gün sonra derz doldurma işlemine geçilir.

FUGATECH UYGULAMASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Akrilik esaslı, kullanıma hazır derz dolgu Fugatech, yüksek esnekliği sayesinde her tip ve ebatta seramik, cam mozaik gibi kaplama malzemelerinin arasında kullanılır. Kullanıma hazır olması sebebiyle pratik ve temiz çalışma imkanı sağlar. Uygulamaya başlamadan önce 2-3 dakika karıştırılır ve derz malası ile uygulanır. Fugatech uygulandıktan 5 dakika sonra yüzey nemli bir sünger yardımıyla silinir. Silme esnasında iyi sıkılmış çok hafif nemli sünger kullanılmalı, silme işlemi kesinlikle ıslak süngerle yapılmamalı.