Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

52 Ülkeye Binlerce Ton İhracat

Sistem Alüminyum

Sistem Alüminyum, 2017 yılında gerçekleştirdiği kalifiye uzman ve teknoloji parkı yatırımlarının ardından otomotiv, savunma ve havacılık alanlarında da hizmet vermeye hazırlanıyor.

Sistem Alüminyum, çeyrek asra yaklaşan tecrübesiyle 17.000 çeşide yakın arşiviyle kalıp ve biyet üretiminden başlayıp ekstrüzyon alüminyum profil imalatı, elektrostatik toz boya, ahşap kaplama, eloksal, mekanik işlem, kompozit panel imalatı ve nihai uygulamaları bünyesinde bulunduran entegre bir işletme. Sistem’in, Çorlu Misinli bölgesinde bulunan 300 bin m2 lik tesislerinde kurulu 7 presi ile yıllık 45 bin ton alüminyum profil üretimi; dökümhane ve biyet üretim tesislerinde yıllık 45 bin ton üretim, boyahanelerinde 24 bin ton eloksal ve 19 bin ton statik toz boyama işlemi yapılabiliyor.

2017 yılında kalifiye uzmanlara ve teknoloji parkına yatırımlarını artırdı ve laboratuvarlarını hassas ölçüm ve test cihazlarıyla donattı. Bu yatırımlarla inşaat sektörü başta olmak üzere birçok sektörün alüminyum profil ihtiyacına cevap veren Sistem Alüminyum, otomotiv, savunma ve havacılık alanlarında da hizmet vermeye hazırlanıyor. Sistem Alüminyum, 2017 yılında gerçekleştirdiği kalifiye uzman ve teknoloji parkı yatırımlarının ardından otomotiv, savunma ve havacılık alanlarında da hizmet vermeye hazırlanıyor.

İhracatın Yükselen Yıldızı

Üretim kapasitesinin %50’lik bölümünü ihracata ayıran şirket, 2018 yılı itibariyle 50’yi aşkın ülkeye ihracat yapıyor. Şirket, 2017 yılı iş sonuçlarında birçok başarı ve ödüle imza attı. İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından düzenlenen ve 2017 yılında en fazla ihracat yapan firmalarına verilen, İhracatın Metalik Yıldızları Ödül Töreni’nde “Alüminyum Çubuk ve Profiller” kategorisinde 2’ncilik ödülüne layık görüldü.

Yine, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 2017 yılı sonuçlarıyla hazırlanan “1000 Firma” listesinde 398. sıraya yükselerek başarısını kanıtladı.

Sektörünün yükselen yıldızı olmayı sürdüren Sistem Alüminyum; İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından derlenerek açıklanan “Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu2017” listesinde, 2016 yılına göre 90 sıralık bir yükselişle 341. sırayı almayı başararak istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

Alutech System Series Cephe Sistemleri

Sistem Alüminyum’da standart yüksek kalite ile üretim ve hizmet, öncelikli ilke durumunda. Bu amaçla tümüyle kendi imkân, teknoloji ve AR-GE çalışmaları neticesinde Alutech System Series markası altında giydirme cephe sistemlerini, yalıtımlı-yalıtımsız doğrama, sürme, ışıklık, çelik takviyeli cephe, kompoze ve taş kaplama alt taşıyıcı sistemlerini piyasaya sürdü. Sektöre sunulan sistemler her aşamada mühendislik testlerinden geçirildi ve Avrupa (EN) normlarında tüm aksesuarlarla uyumu sağlandı.

Alutech System Series markası altında; cephe sistemleri, çelik takviyeli cephe sistemleri, pencere sistemleri, sürme sistemleri, kompozit panel taşıyıcı sistemleri, güneş kırıcılar, Cotta cephe kaplama sistemleri ve ofis bölme sistemleri ana grupları altında onlarca çeşit mamul üretiliyor.

Alutechbond Kompozit Paneller

Cephelerde farklı tasarım ve uygulamalara cevap verebilen Alüminyum Kompozit Panel Alutechbond Sistem Alüminyum tesislerinde üretiliyor. Dış ve iç cephe ve reklam panosu uygulamaları için metalik renkli, mat renkli ve desenli renk seçeneklerinde farklı kompozit paneller mevcut olup istenilen ölçülerde panel üretimi yapılabiliyor. Yıllık 4,200,000 m2 kapasitesi olan iki üretim hattı ile projelerinize optimum çözümler sunuluyor. Alutechbond Alüminyum Kompozit Panel eksi 50 o C’den artı 80 o C’ye kadar olan sıcaklıklarda kullanılabilen bir malzemedir. A2 Yanmaz, B1 Geç Alev Alan ve B2 Standart tip sandviç kompozit panel ürünler dünya standartlarında üretilmekte olup, garanti süresi 20 yıldır.
Alüminyum profil sektöründe sürekli gelişmeyi ve kalıcı olmayı hedefleyen Sistem Alüminyum, kalite sistemi çalışmalarıyla da bu amaca ulaşmada hızlı adımlarla ilerliyor. CE, TSE, EN, Gost-R, Statik toz boya uygulamaları için QUALICOAT, eloksal uygulamaları için QUALANOD belgelerine sahip olan firmamız, ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 ve ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gibi sistem belgelerine sahip. Ayrıca Sistem Alüminyum San. ve Tic. A.Ş. temin edilen malzemeler içinde REACH ve ROHS kısıtlamasında bulunan kimyasalların (ağır metaller) yasal sınırlar içinde bulunduğunu teyit ediyor. Sistem Alüminyum’da ayrıca; tüm ürünler için müşterilere her türlü mühendislik ve mimari uyum konusunda teknik hizmet veriliyor.