Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

ENDÜSTRİ 4.0 KAPSAMINDA 40 MİLYON TL’LİK YENİ YATIRIM

EGE VİTRİFİYE

Ege Vitrifiye robot destekli yeni basınçlı klozet yatırımını İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Vitrifiye Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat, İbrahim Polat Holding CEO’su Baran Demir, Çimse-İş Sendika Başkanı Zekeriye Nazlım, çeşitli kamu ve özel sektör temsilcilerinin ve Polat Ailesi üyeleri ve yöneticileri ile Ege Vitrifiye çalışanlarının katıldığı bir törenle hizmete açtı.

Açılış töreninde İbrahim Polat Holding ve Ege Vitrifiye Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat yatırım yaparak ülke ekonomisine katkılarına devam edeceğini belirtti. İbrahim Polat Holding CEO’su Baran DEMİR, “Türkiye’de Vitrifiye üretiminin %83 oran ile yerli üretim katkı endeksi en yüksek sektörlerin başında geldiğini belirterek, bu sektörün önde gelen kuruluşlarından biri olmanın gururunu taşıyoruz. 40 milyon TL değerinde, klozet üretim kapasitesinin 150.000 adet artıracak robot destekli yeni basınçlı klozet yatırımını hayata geçiriyoruz. Ege Vitrifiye profesyonel ekibinin beş ay gibi kısa bir sürede devreye aldığı yatırım, dünyanın Vitrifiye üretiminde ulaştığı son teknolojiden oluşuyor. Endüstri 4.0 kapsamında yeni robot destekli üretim makinaları sayesinde elde edilecek yüzey kalitesi yüksek, homojen ürünleri ağırlıklı ihracat pazarları için üretmeyi hedefliyoruz, bu sayede %68 olan ihracat hacmini %75’lere ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.

Markanın yüksek kalitede üretilen katma değerli ürünleriyle Türk markasını tüm dünyada temsil ettiğini ifade eden Genel Müdür Merter Savaş, “Ege Vitrifiye’nin toplam üretim kapasitesi 1.4 milyon adet/yıl, Vitrifiye üretiminin %85’i yüksek basınçlı döküm, %15’i ise klasik yöntemlerle yapılmaktadır. Şirkette 480 kadrolu işçi çalışmaktadır, satışların %68’i ihraç edilmektedir.

“BASINÇLI ÜRETİM, BİRİM ZAMANDA DAHA FAZLA VERİM ALINMASINI SAĞLIYOR”

Basınçlı üretim, klasik yöntemler ile karşılaştırıldığında pürüzsüz yüzeyi garanti ederken, birim zamanda daha fazla verim alınmasını sağlamaktadır. Son yıllarda hem iç piyasada hem de ihracatta atağa kalkan ve orta-üst segmentte büyüyen Ege Vitrifiye Türkiye içinde 120 satış noktasına, ihracatta ise 72 farklı ülkede 110 müşteriye seramik sağlık gereçleri sağlamıştır” dedi.