Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

GF Hakan Plastik Güvenli Ve Verimli Alt Yapı Projeleri İçin Çalışıyor

GF Hakan Plastik

Kentleşme, nüfus artışı ve sanayi gelişimi altyapı çözümlerinin çağdaş standartlarda oluşturulmasını zorunlu kılıyor. GF Hakan Plastik her biri testlerden geçirilen ve uluslararası normlarda üretilen boru sistemleri ile alt yapı projelerinin güvenli ve verimli şekilde oluşturulmasında hizmet sağlıyor.

Koruge ve PE100 boru sistemleri hafifliği, montaj kolaylığı, ek parça alternatifi, dayanıklılık gibi özellikleri ile firmanın ürün gamında ön plana çıkıyor. GF Hakan Plastik’in tescilli markası DURAMAX Koruge boru sistemi, tüm yerüstü ve yeraltı boşaltma sistemleri, kanalizasyon sistemleri, endüstriyel atık su drenaj sistemleri, yağmur suyu tahliye sistemleri vb. alanlarda kullanılabiliyor.

Duramax’ın çift katmanlı yapısı sızdırmazlığını, sağlam ve kırılmaz fiziksel özellikleri ise dayanıklılığını güvence ediyor. Aşınmalara karşı dayanıklılık gösteren sistem, PP malzemeden üretildiğinde 60-65 °C kadar, HDPE malzemeden üretildiğinde 30-35 °C sıcaklıklara kadar güvenli sıvı transferine imkân tanıyor. 150 mm’den 1000 mm’ye kadar muflu veya mufsuz borular ve ek parçalardan oluşan sistem, sızdırmazlık özelliği ile boru içindeki atık suların yer altı su kaynaklarına karışmasını önlüyor. Ayrıca geri dönüşebilir olma özelliği ile de çevre dostu bir ürün olduğunu kanıtlıyor.

GF Hakan Plastik’in yüksek yoğunluklu boru sistemi PE100 ise daha çok alt yapı basınçlı su hatlarında tercih edilen boru sistemi olarak öne çıkıyor. PE100 basınçlı içme suyu şebekesi, atık su deşarj ve atık su pompalama hatları, sulama sistemleri, denizaltı geçiş hatları ve derin deniz deşarjları, toprakaltı yangın söndürme sistemleri (Hidrant hatları), soğutma suyu sistemleri, telekomünikasyon sistemleri ve madencilikte kullanılabiliyor. Deprem bölgesinde bulunan bir ülke olan Türkiye için dayanıklılık hassas konuların başında geliyor. PE100 su taşıma sistemi, esnek yapısı sayesinde, yeraltı hareketlerinden etkilenme ve kırılma riski taşımıyor; yüksek darbe dayanımı ve çatlak yayılma direnci gösteriyor. Suyun temiz ve sağlıklı şekilde taşınması konusunda avantaj sağlıyor. d20 mm’den d630 mm çapa kadar üretilebilen PE100, elektro füzyon, alın ve soket kaynağı gibi kaynaklama metotları ile hızlı ve pratik bir şekilde birleştirilebiliyor.