Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

GLOBAL MARKA OLMA YOLCULUĞUNU SÜRDÜREN ODE ‘KOD2020’Yİ AÇIKLADI

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım firması ODE’nin İstanbul’da beyaz yaka çalışanlarına yönelik düzenlediği Paylaşım Toplantısı’nda, şirketin 2019 yılı performansı değerlendirildi ve 2020 hedefleri ele alındı. ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan toplantıda, yeni dönem stratejileri olan KOD2020’yi açıkladı.

Toplantıda konuşan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, ODE’nin 2019 yılında tüm hedeflerini başarıyla yakaladığını söyledi. Yeni dönem stratejileri olan KOD2020’yi açıklayan Orhan Turan, “ODE global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Önümüzdeki dönemde stratejimiz: ‘K’urum içi girişimcilik, ‘O’perasyonel mükemmellik ve ‘D’ijital dönüşüm etrafında şekillenecek” dedi.

ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan

STRATEJİMİZ: ‘K’URUM İÇİ GİRİŞİMCİLİK, ‘O’PERASYONEL MÜKEMMELLİK VE ‘D’İJİTAL DÖNÜŞÜM ETRAFINDA ŞEKİLLENECEK

Yalıtımda dünya markası olma vizyonu doğrultusunda faaliyetlerine devam eden ODE Yalıtım, çalışanlarıyla buluştuğu Paylaşım Toplantısı’nda 2019 yılını değerlendirerek, 2020 hedeflerini masaya yatırdı. ODE Yalıtım’ın 100’ü aşkın beyaz yaka çalışanının katıldığı toplantıda konuşan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, yeni dönem stratejisi olan KOD2020’yi açıkladı. Orhan Turan, “2019 yılında başta ihracat olmak üzere tüm hedeflerimizi başarıyla yakaladık. Önümüzdeki dönemde stratejimiz: ‘K’urum içi girişimcilik, ‘O’perasyonel mükemmellik ve ‘D’ijital dönüşüm etrafında şekillenecek” diye konuştu.

ÇEVİK YAPIMIZ SAYESİNDE HIZLI AKSİYON ALACAK, OPERASYONEL VERİMLİLİĞE ODAKLANACAĞIZ

Satış-pazarlama, finans, insan kaynakları ve üretim bölümlerinin yöneticilerinin de katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, ODE olarak 5 kıtada 70’in üzerinde ülkeye ihracat yaptıklarını hatırlatarak, şöyle konuştu: “2019’da ciro içinde ihracatın payı arttı ve yüzde 40 olarak gerçekleşti. Bu oranı önümüzdeki 3 yıl içinde yüzde 50 seviyelerine çıkartmayı hedefliyoruz. 2020’ye yüzde 25 büyüme hedefiyle girdik, yeni yılda global bir marka olma yolculuğumuzdaki hızımızı daha da artırmayı planlıyoruz. Bu yıl dijital dönüşüm odağımızda olacak. Çevik yapımız sayesinde hızlı aksiyon alacağız, operasyonel verimliliğe odaklanacağız ve 2019 yılında başlattığımız mentörlük sistemini daha da geliştirerek 2020’de kurum içi girişimciliği güçlendireceğiz.”

Toplantıda bir konuşma yapan Digitopia Danışmanlık Ajansı CEO’su Halil Aksu ise, ODE çalışanları ile yapay zekâyla şekillenen yeni dünyaya dair öngörülerini paylaştı. Aksu, dijitalleşmenin şirket stratejilerine etkilerini ve bu dönüşümde başarılı olmak için yapılması gerekenleri aktardı.