Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

SERCAIR’DEN TEMİZ HAVA TEKNOLOJİ PAZARINA 25 MİLYONLUK YATIRIM

Küresel çapta artan hava kirlilik düzeyinin bir çıktısı olarak, kapalı alanlarda daha kaliteli bir yaşam alanı yaratmak hedefiyle ABD’de yazılım alt yapısı geliştirilen Sercair, Türkiye ve dünya hava temizleme pazarına hızlı bir giriş yaptı.

Sıcaklık, nem, karbondioksit, karbon monoksit, VOC (uçucu organik bileşik) ve partikül miktarı analizlerini aynı anda yaparak iç mekân hava kalitesini iyileştiren teknoloji markası Sercair, üç yıllık AR-GE çalışmasının ardından dünya gündeminin en önemli maddelerinden küresel iklim değişikliği, hava kirliliği konularına teknolojik çözümler sunuyor. Türkiye ve dünya pazarında birbirinden farklı hava temizleme cihazlarının görevini tek bir teknolojide birleştiren inovatif ve patenti alınmış ilk ve tek ürün olan Sercair’in 25 milyon TL’lik yatırımının yüzde 40’ı ise, AR-GE süreci için harcandı. 

Sercair Yönetim Kurulu Başkanı Suat Soyyiğit

HEDEFİMİZ YERLİ SERMAYELİ SERCAIRI DÜNYA MARKASI YAPMAK

Sercair Yönetim Kurulu Başkanı Suat Soyyiğit, “Kirli hava koşulları; astım, baş ağrısı, kalp-damar yetersizlikleri, akciğer rahatsızlıkları, solunum problemleri, depresyon ve nefes darlığı gibi birçok sağlık problemini de beraberinde getiriyor. İç hava kirliliğinden kaynaklı sağlık problemleriyle yaşayan tüketicilerin yanı sıra yaşam kalitesini arttırmak isteyen bireylerin de tercihi olan Sercair, iç hava kalitesi konusunda birbirinden farklı ihtiyaçlara yönelik teknolojik çözümler sağlıyor. Tüm bu ihtiyaçlar çerçevesinde yatırımımızın önemli bir kısmını AR-GE sürecine aktardık ve şu anda dünyadaki önemli oyuncular arasında rekabet avantajı sağlamaya başladık. Tüm dünyada iç mekân hava temizliği konusunda bir numaralı çözüm olmak için ve bu yerli çözümümüzü dünyaya tanıtmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Türkiye’de hayal ettiğimiz bu teknolojik çözümün, dünyanın farklı yerlerindeki paydaşların dikkatini çekmesi hem kendimiz hem ülkemiz adına gurur verici” dedi.

SEKTÖR ÖNCÜLERİ TARAFINDAN YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR

Türkiye’de İstanbul, İzmir ve Ankara’yı pilot bölge olarak seçen firma, üç yıllık süreçte sayısı 50’ye ulaşan geniş bayi ağına ulaştı. 2020 yılı sonunda bayi sayısını 100 arttırmayı ve dünya genelinde 30’a yakın distribütöre ulaşmayı hedefleyen Sercair, gelecekte büyük veri (big data) faaliyetlerine odaklanmayı hedefliyor.

SERCAIR DÜNYA PAZARINDA GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

Almanya’da ve ABD’de sektör öncüsü firmalarla distribütörlük anlaşması imzalayan ve dünya lideri markalarla private label anlaşması yapan firmanın geliştirdiği akılcı çözüm, başta hava kirliliğinin ön plana çıktığı ülkeler olmak üzere tüm dünyada sektör yatırımcılarının merceğine girdi. Yurt dışı faaliyetleri kapsamında, geçtiğimiz yaz Atlanta’da Glass Build America fuarına katılan ve burada gördüğü büyük ilginin yanı sıra, fuarın en teknolojik ürünü seçilen Sercair, Kasım 2019’da Amerika’da Green Build Fuarı’na katıldı. Firma, Ocak 2020’de Las Vegas’ta CES Fuarı’nda, 2020 Mart ayında Nürnberg’de düzenlenecek Fensterbau Fuarı’nda ve Türkiye’deki Avrasya 2020 fuarında görücüye çıkacak.