Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

THYSSENKRUPP GÜNEŞ ŞEKLİNDEKİ ASANSÖRÜ İLE ELEVATOR WORLD 2020 ÖDÜLÜ’NÜ ALDI

thyssenkrupp Asansör’ün Gran Canaria’daki Riosol Hotel için tasarladığı güneş şeklindeki asansör projesi, sektörün uluslararası arenadaki en prestijli ödüllerinden Elevator World’de, tasarımının benzersizliği ve asansörlerin keskin eğimi sayesinde “Eğimli Asansörler” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Dünyanın en büyük asansör şirketleri arasında yer alan thyssenkrupp Asansör, inovatif teknolojilere ve sıra dışı tasarımlara odaklandığı çalışmalarıyla sektördeki öncülüğünü sürdürüyor.

Şirket son olarak Kanarya Adalarına bağlı Gran Canaria’daki Riosol Hotel için yaptığı asansör projesi ile “Elevator World 2020” ödüllerinde Eğimli Asansörler” kategorisinde birincilik kazandı. Uluslararası arenada sektörün en prestijli yayınlarından biri olan Elevator World Dergisi tarafından her sene dünyanın dört bir yanındaki en iyi projelerin ödüllendirildiği etkinlikte thyssenkrupp Asansör’ün tasarladığı güneş şeklindeki asansör büyük ilgi gördü.

ASANSÖR TÜRKİYE’DEKİ TURİZM BÖLGELERİNDE DE KULLANILABİLİR

Ödüllü asansör projesinin özellikle turizm bölgelerindeki işletmelere ivme kazandıracağına dikkat çeken thyssenkrupp Asansör CEO’su İsmail Polat, “Sektörün en prestijli ödüllerinden birini almanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Güneş şeklindeki panoramik asansör, uygulandığı otelde özellikle turistlerden büyük ilgi görüyor. Bu nedenle başta Antalya olmak üzere turizme öncülük eden bölgelerimizde faaliyet gösteren işletmelerin, bu asansör ile misafirlerine eşsiz bir deneyim sunabileceklerini düşünüyoruz. Gran Canaria’da, otelin konumundan dolayı yamaç asansörü uygulaması gerçekleştirildi. Türkiye’de ise projenin konumuna göre dikey veya yamaç asansörü uygulamaları da yapılabilir” dedi.

thyssenkrupp Asansör CEO’su İsmail Polat

GÜNEŞİN İÇİNDE YOLCULUK

İki adet panoramik asansörün tasarlandığı Riosol Hotel, dikkat çekici bir konuma sahip. Projenin mimarı ve tasarımcısı Ramón López-Neira, deniz seviyesinden yaklaşık 200 metre yükseklikteki oldukça büyük bir katılaşmış lav üzerine oturan bir dağda yer alan otelin konumunun tasarımda belirleyici faktör olduğuna dikkat çekiyor. Tasarımcı, dağ yamacına uyum sağlaması için asansörleri parlak güneş şeklinde ve eğimli olarak tasarladı. Her iki asansörün kabininde de paslanmaz çelik kafes ekranlar, kavisli sarı cam ve kabin içinden manzaraları filtreleyen kavisli aydınlatma sistemleri kullanılarak ışık ve renk kolajı oluşturuldu. 20’şer kişilik kapasiteye sahip asansörler, otel misafirlerine şehir, plaj ve liman manzarasının keyfini çıkarma imkânı sunmasının yanı sıra otelin farklı katlarına kolay ulaşma olanağı da sağladı.

THYSSENKRUPP’A PRESTİJLİ ÖDÜLLER

Yenilikçi ürünleriyle rekabetçi ve özel çözümler geliştiren thyssenkrupp, faaliyet gösterdiği sektörlerde verilen birbirinden prestijli ödüllere layık görülüyor. Şirket 2019 yılında İspanya’nın Santander şehrindeki erişilebilirlik projesi kapsamında yürüyen yaya yolu kategorisinde ödül kazandı. 2018’de ise Bilbao’da yürüyen merdiven ve Melilla’da yürüyen yaya yolu kategorisiyle iki ödülün daha sahibi oldu.