Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

YURT DIŞINDA YAŞAYAN TÜRKLER TERCİH EDİYOR

Maltepe’de yükselen Mesa Cadde, Adalar manzarasının yanı sıra sahil aksına yürüme mesafesinde. Bulunduğu bölgeye değer katan Mesa Cadde’nin satışlarının yüzde 30’u yurtdışında yaşayan Türklere yapıldı.

Gayrimenkul sektörünün güçlü temsilcileri MESA, ASLAN YAPI ve CABA ortaklığında Maltepe’de yükselen Mesa Cadde, yurtdışında yaşayan Türkler tarafından tercih ediliyor. Adalar manzarasının yanı sıra sahil aksına yürüme mesafesindeki benzersiz konumu ve ulaşım kolaylıklarıyla ev sahibi olmak isteyenlerin ilk tercihi olan Mesa Cadde, yurtdışında yaşayan Türklerden son dönemde yoğun ilgi görüyor. Bu ilgi sonucunda son dönemde yapılan satışların yaklaşık yüzde 30’u yurtdışında yaşayan Türklerin yatırımına yönelik gerçekleşti. 

Mesa Cadde’de yatırımcılara peşin alımın yanı sıra 24 ile 36 ay arasında değişen vadeli ödeme seçenekleri sunuluyor. Vadeli ödeme planlarında ise, peşinat tutarları yüzde 5, yüzde 50 ve yüzde 75 arasında değişiyor. Bu özel hazırlanan esnek ödeme planlarının yanında Mesa Cadde ayrıca peşin ödemede yüzde 25 indirim fırsatı sunuyor. Lansmandan bu yana yoğun talebin sürdüğü Mesa Cadde projesinde fiyat aralığı ise 449 bin TL ile 1.920.000 bin TL arasında değişiyor.

AVRUPA STANDARTLARINI CADDE’YE GETİRİYOR

Bu yatırımcıların Mesa Cadde’yi tercih etmesindeki bir diğer unsur ise Mesa Cadde’nin sunduğu yüksek standartlar oldu. En prestijli uluslararası gayrimenkul ödülleri arasında yer alan International Property Awards’un en önemli bölgesel kategorisi olarak kabul edilen European Property Awards (EPA) tarafından da Mesa Cadde standartları uluslararası boyutta tescil edildi. Mesa Cadde, European Property Awards’da tüm rakiplerini geride bırakarak “Architecture Multiple Residence for Turkey – Çoklu Konut Mimarisi” kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.

MESA CADDE BÖLGEYE DEĞER KATIYOR

Yaşamı, alışverişi, denizi ve doğayı aynı caddede buluşturan ve benzersiz atmosfere sahip Mesa Cadde bölgeye değer katıyor. Göz alıcı mağazalar, kafeler, restoranlar ile donatılmış açık hava caddesi Mesa Cadde sakinlerinin hayatlarını kolaylaştırırken Maltepeliler için de 7/24 canlı gerçek bir cadde ortamı yaratarak yeni buluşma noktası oluyor. Mesa Cadde sakinleri mağazalar, cafeler ve restoranlarla donatılmış Alışveriş Caddesi’nde tüm ihtiyaçlarını giderebilecekler. Keyifli sohbetlerin durağı açık hava şöminesi, mis gibi nane, kekik kokuları arasında yürüyüş yapıp doğanın güzelliklerini keşfedebilecekleri organik bahçeler, yoga ve pilates için ayrılmış geniş çim alanlar ve özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi açık hava sineması, aktivite ve etkinlik alanları ile Mesa Cadde, sakinlerine olanakların ötesinde imkanlar sağlıyor.

Bu renkli açık hava alışveriş caddesinin üzerinde ise, tablo niteliğinde panoramik adalar manzarası ve üstün özellikleri ile mükemmel yaşamın kurgulandığı 6 ile 16 kat arası yükseklikteki 4 konut bloğu yer alıyor. Mesa Cadde, 1+1’den 4+1’e kadar uzanan tip ve 76 metrekare ile 229 metrekare arasında değişen farklı büyüklükte zengin daire çeşitliliği ile her ihtiyaca karşılık veriyor.

LOKASYONDA MESA CADDE FARKI

MESA Cadde, İstanbul’un eşsiz noktalarından birinde, Maltepe sahil yoluna ise 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. Bağdat Caddesi’ne 5 dakika, Süreyya Plajı Tren İstasyonu’na ve Maltepe Metro durağına 10 dakika, Kadıköy’e ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 20’şer dakikada, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 23 dakikada ulaşım sağlayan Mesa Cadde’den 3 dakikada E-5 Karayolu’na, 15 dakikada Söğütlüçeşme Metrobüs durağına gitmek mümkün.