Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Doğanın Parametrik Yansıması

AGT

Ağaç ve orman ürünleri sektörününde faaliyet gösteren AGT ve Tasarımcı Defne Koz işbirliğinden doğan “AGT Design by Defne Koz Parke Serisi” doğadan aldığı ilhamı, tasarımın yaratıcı gücüyle biçimlendiriyor.

Ulusal ve uluslararası pazarda mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörlerine; MDF, MDF-LAM, panel, profil ve parke üreterek faaliyet gösteren AGT, Tasarımcı Defne Koz imzasını taşıyan “AGT Design by Defne Koz” parke serisini “Bliss” ve “Spark” adlı 2 farklı koleksiyon ile kullanıma sunuyor. “AGT Design by Defne Koz” parke serisi, Tasarımcı Defne Koz’un insan üretimi ve doğal arasındaki dengeye duyduğu meraktan başlayarak, doğal ahşap desenlerini kullanmak yerine, insanın yaratıcılığı ile doğanın güzelliğinin bir araya gelmesinden ortaya çıkıyor.

Doğal olanla tasarlanmış olanın en iyi yönlerini bir araya getirdiğini belirten Tasarımcı Defne Koz; koleksiyonunda sıcak renkleri, zengin dokuları, organik desenleri ve ahşaba ait doğal özellikleri, geniş yelpazedeki renk çeşitliliğiyle ve insan eliyle yapılmış olanın ayrıştırıcı nitelikleriyle buluşturduğunu belirtiyor.

Doğadan İlham Alan Tasarımlar

İki koleksiyondan birincisi olan Bliss Parke Koleksiyonu, özel patentli kilit sistemine, 10 mm kalınlığa, AC4 aşınma sınıfına ve 15 yıl ürün garantisine sahip olup, 4 farklı renkten oluşuyor. Doğal damarlara benzeyen yumuşak ve sakin bir desenle tasarlanan koleksiyonda, damarların şekli ve yoğunluğu parametrik tasarımla biçimlendirildi. Bliss, ışığın yansımasıyla değişen ipeğin dokusuna benzerliği ile sakin ve huzurlu bir zihne hitap eden ve zengin bir zemin kaplama isteyen tasarımcı, mimar ve iç mimarlar için öne çıkıyor.

Üst yüzey dokusu ile dikkat çeken Spark Parke Koleksiyonu ise özel patentli kilit sistemine, 12 mm kalınlığa, AC4 aşınma sınıfına ve 15 yıl ürün garantisine sahip olup, 4 farklı renkten oluşuyor. Doğal ahşap damarların, geometrik çizgilerle bir araya getirilerek tasarlandığı desen ile, bu deseni birebir takip eden yüzey dokusuna sahip olan ürün, organik ve düz desenlerden oluşuyor. Spark, mimarların güçlü kişiliğe sahip bir desen ve yüzey uygulamak istediği geniş mekanlarda ya da otel lobisi gibi ortak kullanım alanlarında, etkileyici bir zemin kaplama imkanı sunuyor.