Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

ISLAK HACİMLER ESTETİK VE TASARIM ODAKLI ALANLAR OLARAK PROJELENDİRİLİYOR

SEMA YAZICI / SAKURA ARCHITECTURE

Islak hacim alanları, teknik alt yapı gereklilikleri sebebiyle projenin en başında kurgulanması gereken mekânlardır. Ancak son dönemlerde kullanım yerine bağlı olarak fonksiyonelliğin yanı sıra estetik ve tasarım odaklı alanlar olarak projelendirilmektedir.

Ticari alanlarda ıslak hacimler mekânda müşteriye verilen önemi simgelemektedir. Kullanılan malzemelerden renk tonlarına kadar her detay mekânın genel konseptiyle bir bütün olarak düşünülmektedir. Konutlarda ise, estetiğin yanı sıra bireysel kullanıcıların, özellikle duş kısımlarında tamamen kendilerine özel sistemler ile donatılabilecekleri alanlar oluşmaktadır.

SEMA YAZICI / SAKURA ARCHITECTURE

Sağlık ve SPA turizminin ülkemizde yaygınlaşmasıyla birlikte bu alanlarda kullanılan ıslak hacimler gerek estetik gerekse teknolojik detayları ile otellerin tercih edilmesinde en önemli etken haline gelmiştir.

YAPI MALZEMELERİNİN TEKNOLOJİYLE UYUMU, BANYOLARI EĞLENCELİ VE FERAHLATICI ALANLARA DÖNÜŞTÜRÜYOR

2020 yılında banyolarda modern tasarımlar ve yumuşak renk geçişlerinin kullanımı öne çıkıyor. Banyolardaki soğuk seramik görüntüleri artık ıslak hacimlerde kullanılabilen, zeminden duvara ahşap panellerle sıcaklaştırılıyor. Pastel tonların kullanıldığı duvar renkleri ve karo malzemeler ile ferah, aydınlık mekânlar elde ediliyor. Yapı malzemelerinin teknoloji ile uyumu sayesinde banyolar artık kendinizi şımartabileceğiniz eğlenceli ve ferahlatıcı alanlar haline geliyor.

SEBA BOULEVARD OFİS PROJESİ / SAKURA ARCHITECTURE

FERAH, AYDINLIK VE MODERN BİR OFİS OLARAK KURGULANDI

Index Group’a ait yönetim katı projesi olan “Seba Boulevard Ofis Projesi” genel olarak ferah, aydınlık ve modern bir mekân olarak kurgulandı. Mekânın tam merkezinde, karşılama ve yönlendirme alanı bulunmaktadır. Karşılama bankosu özel olarak üretilmiş, zemin ve duvar malzemesinin devamı ile bütünlük sağlanmıştır. Tüm cepheler ışık aldığı için bu alanlar çalışma mekânı olarak kullanılmıştır.

OFİSİN KORİDORLARI GALERİ ORTAMINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Seba Boulevard Ofis Projesi’nin orta bölümde, sirkülasyon alanları oluşturulmuş, ayrıca koridorlardaki duvarlara özel çıtalama sistemi tasarlanarak firma sahibine ait sanat tabloları yerleştirilmiştir. Ayrıca dekoratif objelerin sergilenebilmesi için nişler yapılmış, böylelikle ofisin koridorlarında galeri ortamı elde edilmiştir.

Firmanın yönetim kurulu toplantıları ve özel davetleri için ayrılan geniş lounge alanının duvarlarında ahşap kaplamalar, zemininde ise lamine parke kullanılarak sıcak ve samimi bir mekân tasarlanmıştır. Koridor alanı ile lounge bölümünü ayıran cam seperasyonlar ile gün ışığının en iyi şekilde kullanılması hedeflenmiştir.