Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

METAL TAVAN KAPLAMA İLE SAĞLIKLI YAŞAM

ARMSTRONG BUILDING PRODUCTS

Armstrong Building Products metal paneller üzerine toz yerleşimini önleyen, on yıl süren renk garantisi ile estetiği kalıcılaştıran, temiz ve sağlıklı yaşam alanları sunan yeni metal tavan kaplama sistemi TrioGuard ürününü tanıttı.

Havalimanları, istasyonlar, ofisler ve sağlık tesisleri gibi sirkülasyonun fazla olduğu iç mekanlar için ideal olan TrioGuard kaplaması, teknik özellikleri sayesinde plaka üzerinde toz tutmaz ve düşük VOC emisyonu direnci göstererek kapalı alanlarda daha iyi bir hava kalitesi sağlıyor. Bu anlamda 23 Mart 2011’de verilen 2011-321 numaralı Fransız Kararı uyarınca A+ seviyesine kadar ulaşan etiketi ile Armstrong’un TrioGuard ürünü, kaliteli kamusal kapalı alanların geliştirilmesinde aktif bir rol oynuyor. Dünya Sağlık Örgütü raporları aslına göre, kentsel nüfus zamanlarının %90’ını kapalı alanlarda geçirmektedir, bu nedenle, insanların refahını arttırmaya yönelik tedbirlerin benimsenmesi öncelikli bir konu haline gelmiştir.

10 YIL RENK KALICILIĞI

TrioGuard tasarım açısından çeşitli alternatiflere sahip: Kare ve dikdörtgen paneller için Clip-In ve Lay-In serisi ve dikdörtgenler için Hook-On serisi mevcut olup, farklı renk seçenekleri ile tasarım gereksinimlerini karşılayarak, orijinal görünümünü uzun süre koruyor. Bu işlem, ASTM D4674: Standard Practice for Accelerated Testing for Colour Stability ile test edilmiş ve renk kalıcılığı 10 yıl garantilenmiştir. Armstrong Metal Asma Tavan sistemleri, yaşam döngüsü ile ilgili çevresel etkileri ölçen Life Cycle Assessment ‘ın LCA sistemi, çevresel ürün beyannamesi UNI EN ISO 14025 doğrultusunda hazırlanıyor.

Yüksek çevresel sürdürülebilirliği öne çıkmakta olan yenilikçi kaplama ürünü TrioGuard üretim sürecinde karbon foot print’in önemli ölçüde azaltılması için %30 geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşan %100 geri dönüştürülebilir bir ürün olma özelliğini taşıyor. Ayrıca, %85’e varan yüksek ışık yansıtma özelliği sayesinde dolaylı aydınlatma tekniği ile enerji tasarrufu sağlıyor.

Nem direnci ve akustik rahatlık açısından da yüksek performans sunan TrioGuard kaplamalı metal tavanlar, %95 RH seviyesi garantileye – rek seçilen aralık boyutuna, kullanılan akustik yalıtım malzemelerine göre değişen emilim ve akustik yalıtım seviyeleri oluşturuyor. TrioGuard çözümü, mekanların estetiğinden ödün vermeden iç mekan kalitesinin desteklenmesine odaklanan felsefelerinin bir ifadesi olduğunu belirten Armstrong Building Products Türkiye Bölge Müdürü Semih Gönç, “Bu teknolojinin ekonomik tasarruf açısından büyük avantajı vardır: Toza karşı olan direnci ile, maliyetlerde önemli seviyede tasarruf edilmesini garanti eder. Yüksek sirkülasyona sahip alanlarda, tesislerin temizliği ve bakımı bazen kamuya yönelik rahatsızlıklarla, hizmetlerin kesintiye uğramasına sebep olabilir. TrioGuard, benimsenen çözümleri geliştirirken daha fazla dayanıklılık sağlar” dedi.