Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Rüzgârda Ve Yağmurda Güneşten Koruma

Schüco

Yeni Schüco CSB (Concealed Shaped Blind) güneş gölgeleme sistemi, binaya ısı girişini büyük ölçüde azaltan bir gölgeleme çözümü sunarken, ağır rüzgâr yükünde güvenle çalışıyor.

Schüco FWS 50/60 cephe sistemine dışta tamamen entegre olan Schüco CSB, kılavuz rayları içinde sabit kalan ekstrüde alüminyum lameller sayesinde Beaufort ölçeğinde 9-10 rüzgâr gücünde güvenle çalışıyor, lamel formu sayesinde ise %23’ten fazla bir dış görüş ile tam olarak kapalı olsa bile manzaranın görünmesini sağlıyor. Doğrudan güneş ışığının tam gölgelenmesi, 21 derecelik bir güneş açısında gerçekleşiyor. Güneş kırıcı C0 ve C31 ile C35 eloksal tonlarında mevcut ve bu sayede bir binanın dış tasarımına veya renk aksamlarına en uygun şekilde yerleştirilebiliyor.

İmalat Ve Montaj Avantajları

Schüco CSB güneş gölgeleme sistemi, SchüCal yazılımına entegre, böylece çok yönlü üniteler kolayca konfigüre edilebiliyor. 4.6 kg/m2 güneş korumasında ki hafif ağırlıklardan biri. Tahrik miline sarılıyor ve kurulum için hazır halde teslim ediliyor. İmalatçının tek yapması gereken yan kılavuz raylarını kesmek oluyor. Kayar kılavuz yan kapaklara entegre edildiğinden, şeritleri kılavuz raylarına geçirmenin zahmetli adımı, imalatçı için elimine ediliyor. İmalatçılar, aynı zamanda, son konumu ayarlamak için zaman alıcı manüel işlemi de es geçebiliyor: kullanıcı, ilk kullanımda perdenin üst ve alt uç konumlarını, motorda yerleşik bir yük kesici aracılığıyla ayarlar. Ayrıca, engel tespitini de içeren otomatik son konum ayarı, CSB’nin yanlış kullanımdan dolayı zarar görmesini engelliyor.