Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

SUYUN BERRAKLIĞINI VE ZARAFETİNİ YANSITAN TASARIM

Filli Boya

Türk çağdaş sanatının tanınmış isimlerinden Sevincy ve Mimar Zeynep Arolat, inşaat halindeki bir penthouse daireyi ‘42 Maslak Dream Penthouse’ adıyla fonksiyonel bir sanat eseri olarak tasarlıyor.

Filli Boya ve Vitra sponsorluğunda gerçekleşen 42 Maslak Dream Penthouse projesi ile, sanat dünyasının prestijli sanat programı “Artist In Residence” Türkiye’de ilk kez gerçekleştiriliyor. Sevincy ve Zeynep Arolat’ın birlikte çalıştığı projede dev bir su yüzeyi üzerine konumlanan bir yaşam alanı hissi yaratılıyor. Yaratıcı ve inovatif fikirlerin açığa çıkması açısından oldukça verimli olan ‘Artist in Residence’ programını 42 Maslak’a taşıyan Sevincy, dairenin en dikkat çekici eserini Filli Boya’nın epoksi zemin boyaları ile dev bir esere dönüştürüyor. Eserine dair açıklamalarda bulunan Sevincy, “İnsanların zeminle sıra dışı bir bağ kurduğu, üzerindeki her şeyi cam gibi yansıtan bu eserimde suyun berraklığını ve zarafetini yansıtmaya çalıştım. Temas etmek hatta üzerinde yatma isteği uyandıran bu resme ayakkabıyla basmaya kıyamıyorsunuz” dedi. Şubat 2019’da bitmesi planlanan sanat projesinin sanatseverler tarafından ilgiyle karşılanması bekleniyor.