Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

ANKARA BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ’NİN İKLİMLENDİRMEDEKİ TERCİHİ SYSTEMAIR HSK OLDU

Türkiye’de klima santrali pazar lideri Systemair HSK, sunduğu yenilikçi çözümler ile prestijli projelerde her zaman tercih edilen ve güvenilen çözüm ortağı olmayı sürdürüyor. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne iklimlendirme alanında çözüm sunan Systemair HSK, proje için 500’den fazla klima santralini tam zamanında ve eksiksiz şekilde teslim etti.

Fabrikalar, alışveriş merkezleri, havalimanları ve şehir hastaneleri gibi dev projelerin iklimlendirmesini sağlayan klima santralleri ile Türkiye pazar lideri ve yüzde 90 İsveç ortaklı yapısıyla Systemair’in Türkiye iştiraki olduklarını belirten Systemair HSK Satış ve Pazarlama Müdürü Serkan Gündüz, “Temel misyonumuz, mekanların iç hava kalitesini artırıp yaşam alanlarına temiz hava sağlamak. Her geçen gün büyüyen iş hacmimiz ve 340 kişilik ekibimizle yola devam ediyoruz” dedi.

Systemair HSK Satış ve Pazarlama Müdürü Serkan Gündüz

DETAYLI VE ŞEFFAF TEKNİK DOKÜMANTASYON

Systemair HSK, son yıllarda hem konfor hem de hijyen ve endüstriyel uygulamalarda Türkiye’nin en büyük ve prestijli projelerinde ürünleri ve çözümleri ile yer aldı. Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük kamu – özel işbirliği projesi ve dünyanın tek parçada yapılan en büyük hastanesi olma özelliğini taşıyan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nin iklimlendirmesinde de bu kapsamda Systemair markasının tercih edildiğini ifade eden Serkan Gündüz: “Referanslarımızın ilk tercih edilen çözüm ortağı olmak, başarının satış öncesinden başladığına olan inancımızdan kaynaklanıyor. Proje geliştirme ve satış ekiplerimiz satış öncesinde doğru ve detaylı hizmeti vererek projeye herkesten önce dahil oluyor. Bu süreçte sunduğumuz teknik dokümantasyonun detaylı oluşu ve şeffaflığı, proje uygulamasında kolaylaştırıcı montaj detayları, lojistik performansı ve işletim aşamasında maksimum verim sağlayan ürünle destek olarak bir sonraki projelerinde de güvenilir bir ortak olarak yer alıyoruz. Ankara Bilkent Şehir Hastane’sinde göstermiş olduğumuz başarının sonucu olarak da sonrasında hayata geçirilen Ankara Etlik, Elazığ, Mersin, Eskişehir, Kayseri, Konya, İzmir, Kocaeli, İstanbul İkitelli gibi birçok şehir hastanesinde yine Systemair markası tercih edildi. Bu da bizim işimizi ne kadar doğru yaptığımızın en güzel göstergesi oldu. Türkiye organizasyonu içinde görev alan 340 personel ve dünyada 5500’ün üzerindeki Systemair çalışanı ile global bir markanın lokal pazarda oluşturduğu bu başarının artarak devam etmesini ve diğer coğrafyalara da taşınmasını hedefliyoruz. Havalandırma ve iklimlendirme alanında üretim yapan dünya üzerindeki 27 fabrikamızla her kıtada aranan ve tercih edilen bir markayız” diye konuştu.

SYSTEMAIR FLNG SERİSİ KLİMA SANTRALLERİ KULLANILDI

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi projesinin iklimlendirmesinde, run-around ısı geri kazanımlı, %100 taze havalı ve karışım havalı, 5.000 ile 45.000 m3/h debi aralığında değişen FLNG ve FLNG H serisi klima santrallerinin yanı sıra Systemair HML serisi paket hijyenik klima santralleri ve SYSVRF serisi VRF cihazlarının kullanıldığını belirten Gündüz, şu bilgileri aktardı: “FLNG serisi klima santralleri, portföyümüzde Systemair’in lokomotif ürünü olarak yer alıyor.  FLNG, standart olarak çelik karkaslı ve yüksek mekanik özelliklere sahip bir klima santrali. FLNG’nin önemli bir özelliği de, yapısı gereği hem konfor hem de hijyen uygulamalarına uygun üretim yapılabiliyor olması. Böylelikle tesiste yedek parça ve bakım anlamında da ileride işletmenin işini kolaylaştırmış, personeli tek bir santral tipi için eğitmiş oluyoruz. FLNG serisi klima santralleri EN 1886 standardına göre çok yüksek ısı iletim, ısıl köprüleme, sızdırmazlık ve mekanik dayanım değerleri sunuyor. Bu değerler, aynı zamanda hijyenik klima santralleri normu olan DIN 1646-4’ün de minimum gerekliliklerinin üzerinde. Bunun yanında, panellerin akustik performansı da FLNG serisinde rakiplerinin çok ilerisinde. FLNG serisi santrallerimiz aynı zamanda hem EUROVENT hem de Alman RLT sertifikasına sahip. Hijyenik tiplerde bu sertifikalara ek olarak bir de TÜV’den alınan DIN 1646-4 sertifikası ekleniyor. Bu sertifikalar, bize ve ürünlerimize duyulan güvenin de sebeplerinden birini açıklar nitelikte diyebiliriz.”

SAHA EKİBİ İLE ORGANİZE, ESNEK ÜRETİM

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi projesine sundukları çözümlerden birinin de, saha ekibi ile organize seçimler gerçekleştirip, esnek üretim sağlayarak ürünleri proje bazında özelleştirmeleri olduğunu belirten Serkan Gündüz, “Her proje kendi şartları içerisinde ve ihtiyaçları doğrultusunda özeldir, fakat Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, gerek dünyada bu ölçekte yapılan ilk şehir hastanesi olmasından gerekse ihtiyaca özel çözümleri içerisinde barındıran bir konsepte sahip olmasından dolayı Systemair HSK için önemli ve prestijli bir referans olarak farklı bir yerdedir. Bu projede bize güvenen CCN Sağlık’a ayrıca teşekkür ediyoruz. Hem yüksek üretim kapasitemizle hem de finansal gücümüzle bu çapta bir projenin altından rahatlıkla kalkabileceğimize inandıkları ve bize güvendikleri için gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

ÜRETİM VE MONTAJDA BÜTÜNLEŞİK ANLAYIŞ

Diğer birçok projeden farklı olarak, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne sağladıkları 200’ü hijyenik, 330’u konfor iklimlendirmesi olmak üzere yaklaşık 530 adet klima santralinin montajını kendi ekipleriyle gerçekleştirdiklerini belirten Gündüz; “Üretim ve montajın Systemair HSK ekipleri tarafından gerçekleştirilmesinin avantajı, çözümün her zaman doğru yerden geldiğine emin olabilmektir. Süreçte yaşanabilecek hatalı uygulamalar ve bunlardan doğacak zaman kayıplarının önüne geçerek, Systemair kalitesinin her aşamada sağlanabilmesini hedefliyoruz” dedi.

YÜZDE 98 LOJİSTİK MEMNUNİYET ORANI

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi projesine sağlanan 500’den fazla cihazın tümünün tam zamanında ve eksiksiz bir şekilde teslim edildiğini söyleyen Gündüz, lojistik performansları hakkında şu bilgileri verdi: “Systemair HSK olarak titizlikle üzerinde durduğumuz konulardan biri de ürünlerimizin tam zamanında ve hatasız teslim edilebilmesidir. Satış öncesi ve üretim aşamasında takip edilen prensipler ve yapılan özenli çalışmalar, lojistik performansın yetersiz bulunmasıyla anlamını tamamen yitirebilir. Bunun bilincinde olarak, çalışma anlayışımızı ve süreç yönetimimizi her zaman bu olgunun etrafında şekillendiriyoruz.”