Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

ANKARA BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ’NİN ISI YALITIMINDA RAVABER TAŞYÜNÜ KULLANILDI

Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük Kamu-Özel İşbirliği projesi olan ve dünyanın tek parçada yapılan en büyük hastanesi unvanını taşıyan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi projesinin ısı yalıtımında 258.500 metrekare Ravaber Taşyünü kullanıldı. Sadece Türkiye’nin değil bulunduğu coğrafyanın en büyük taş yünü üretim tesisine sahip olan ve yıllık 120.000 ton üretim kapasitesiyle dikkat çeken Ravaber ayrıca Türkiye’nin en büyük 1000 sanayi kuruluşu arasında yer alıyor.

Binaların çatılarında, bölme duvarlarında, dış cephe yalıtımlarında; ısı, ses, rutubet yalıtımı ve yangın güvenliği gerektiren her yerde üstün yalıtım özelliğini sunan Ravaber Taşyünü, doğal ham maddeden imal edilmiş, ekolojik ve çevre dostu bir ürün olarak öne çıkıyor.

Ravaber Ticari Direktörü Özge Sipahioğlu

BULUNDUĞU COĞRAFYANIN EN BÜYÜK TAŞYÜNÜ ÜRETİM TESİSİ

Taşyünü elyaflarının ses ve gürültü gibi olumsuz dış etkenleri bertaraf ettiği için huzurlu bir ortam imkânı sunduğunu belirten Ravaber Ticari Direktörü Özge Sipahioğlu, 2007 yılında 20.000 ton üretim kapasitesi ile kurulan taş yünü üretim tesisinin, 2013 yılında kapasitesini 70.000 tona çıkartarak sektörde adından söz ettirmeye başladığını ifade etti. Sipahioğlu, Ravaber’in 2015 yılında 3. Taş yünü hattı ile yıllık kapasitesini 70.000 tondan 120.000 tona çıkararak, sadece ülkemizin değil bulunduğu coğrafyanın en büyük taş yünü üretim tesisi olduğunu vurguladı.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 1000 SANAYİ KURULUŞU ARASINDA

1 milyon 312 bin metrekare kapalı alana sahip olan, 3711 yatak kapasiteli; genel, kalp damar, nöroloji, çocuk, kadın doğum, onkoloji bölümlerinden oluşan altı kulesi başta olmak üzere, yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinden oluşan dev proje Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nin ısı yalıtımında 258.500 metrekare Ravaber Taşyünü kullanıldığını belirten Özge Sipahioğlu, “Üretmiş olduğu ürünleri yurtiçi pazara sunmanın yanı sıra uluslararası pazara ihraç eden Ravaber oluşturmuş olduğu katma değer ile Türkiye’nin en büyük 1000 sanayi kuruluşu arasına girmektedir” dedi.

DOĞAL HAM MADDEDEN İMAL EDİLMİŞ, EKOLOJİK VE ÇEVRE DOSTU ÜRÜN

Ravaber Taşyünü’nün doğal ham maddeden imal edilmiş, ekolojik ve çevre dostu bir ürün olduğunu anımsatan Özge Sipahioğlu, çeşitli ebat ve yoğunluklarda mineral taş yünü üreten Ravaber’in geniş ürün yelpazesi ile yılda 22.000.000 metrekare alanın ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve yangın güvenliğinde mineral taş yünü ihtiyacını karşıladığını sözlerine ekledi.