Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

DAIKIN BAŞAKŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ İÇİN KALİTE VE KONFORU BİR ARADA SUNDU

Üstün teknik özellikleri ve yüksek enerji verimliliği ile her türlü projeye uygun çözümler sunan Daikin, dev projelerin iş ortağı olmaya devam ediyor. İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi projesinin iklimlendirme sistemlerine imza atan Daikin, uzun ömürlü, düşük ses seviyesine sahip 10.400 adet fancoil ile kalite ve konforu bir arada sundu.

Dünyanın iklimlendirme sektörünü domine eden markası Daikin, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 100’den fazla ülkedeki üretim tesisleriyle faaliyetlerini sürdürüyor. Global cirosu 23 milyar doları bulan Daikin, halen Japonya’nın yanı sıra 150 ülkede, 75 bin çalışanı ile önemli projelerin aranan markası konumunda.

SEKTÖRÜN EN HIZLI BÜYÜYEN VE İHRACATINI EN ÇOK ARTIRAN ŞİRKETİYİZ

Markanın faaliyete başladığı 1924 yılından bu yana ısıtmadan soğutmaya, havalandırmadan kimyasallara kadar tek uzmanlık alanının iklimlendirme olduğunu söyleyen Daikin Türkiye Merkezi Sistemler Departman Müdürü Volkan Yılmaz, “Bu alandaki ilklerimizle sektörümüzün öncü ve mucit markası olarak tanınıyoruz. Türkiye’de Temmuz 2011’de Airfel’i satın alarak doğrudan yatrımcı olduk. Daikin Türkiye olarak, Sakarya’da bulunan üretim tesislerimiz, 1.300 kişiyi aşan çalışan sayımız, 7 bölge müdürlüğümüz, 350 bayimiz, 19 kadın girişimci Sakura bayimiz, 500 satış noktamız ve 500’ün üzerindeki yetkili servisimizle Türkiye’nin geniş bir coğrafyasına iklimlendirme hizmetlerimizi ulaştırıyoruz. CIS ülkeleri (Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Tacikistan, Kırgızistan ve Ermenistan), Gürcistan, Kuzey Irak ve KKTC pazarlarının sorumluluğu da Daikin Türkiye’de bulunuyor. Daikin Türkiye bugün sektörünün en hızlı büyüyen ve ihracatını en çok artıran şirketi konumunda. Geniş ürün gamımız içerisinde; çevre dostu ve enerji tasarruflu klimaların yanı sıra, klima santralleri, yüksek enerji verimliliği sağlayan ve düşük CO2 emisyonlarına sahip ısıtma ürünleri, radyatörler, sıcak su boylerleri, kazanlar, ısı pompaları, VRV sistemler, hibrit sistemler ve hava temizleme cihazları gibi her türlü iklimlendirme çözümü bulunuyor” diye konuştu.

Daikin Türkiye Merkezi Sistemler Departman Müdürü Volkan Yılmaz

PROJE İÇİN 10.400 ADET FANCOIL SUNULDU

İstanbul Başakşehir (İkitelli) Şehir Hastanesi projesinin iklimlendirme sistemlerinde Daikin marka fancoillerin tercih edildiğini ifade eden Yılmaz, “10.400 adet fancoil sunulan projede tercih sebebi olarak öncelikle Daikin’in kalitesi ve ürünlerinin uzun ömürlülüğü etkili oldu” dedi. Özellikle hasta odalarında, düşük ses seviyesinin ciddi bir önem arz ettiğini, bu nedenle ürünlerin sessiz çalışmasının önemli kriterler arasında bulunduğunu vurgulayan Yılmaz, Daikin Türkiye’nin yaygın servis ağı ve satış sonrası hizmet desteğinin de projede iş ortağı olarak seçilmesinde önemli rol oynadığını söyledi.

HASTANE İÇİN EN İDEAL HAVA ÇÖZÜMÜ

Projede kullanılan FWK-EH 4 yöne üflemeli kaset tipi fancoillerin kompakt gövdesi sayesinde, ünitenin tavanlara düz gelecek ve standart mimari modüllere uyacak şekilde monte edilmesine izin verdiğini belirten Yılmaz, konuyla ilgili şu bilgileri verdi; “Yüzde 20’ye kadar taze hava girişi ve kanal bağlantısı imkanı, 3 farklı hava salınım modu, sessiz modda 23 dBA’ya kadar düşen ses seviyesi ve ısıtma-soğutma için uyku modu sayesinde hastane için ideal hava çözümü sunuyor. Daikin FWA-AF kanallı tip fancoiller ise, yatay gizli montaj için AC fan motoru ünitesine, yüksek güçlü hava debisine ve geniş çalışma sıcaklık aralığına sahip. Standart olarak gelen genişletilmiş drenaj tavası ile FWA-AF montaj ve bakım kolaylığı sunuyor. Ürünlerimizin üstün teknik özellikleri, enerji verimliliklerinin yüksek olması, herkes tarafından bilinen Daikin kalitesi ve her türlü projeye uygun iklimlendirme çözümlerimiz sayesinde dev projelerde iş ortağı olmaya devam edeceğiz.”

GENİŞ ÜRÜN VE HİZMET AĞI İLE VERİMLİLİK VE TASARRUF DEĞERLERİ ÖN PLANDA

Daikin’in iklimlendirme sektöründe Türkiye’nin ürün gamı en geniş markası olduğunu belirten Volkan Yılmaz, ısıtma, soğutma, havalandırma, nemlendirme ve hava temizleme alanlarında; bireyselden ticari çözümlere kadar, her mevsim kullanıcılarına tam çözüm ve konfor sunduklarını söyledi. Markanın, split klimalardan VRV ve merkezi sistemlere, ısı pompalarından kazana, kombiye, radyatörden fancoile kadar geniş ürün ve hizmet ağı ile verimlilik ve tasarruf değerlerini ön planda tuttuğunu kaydeden Yılmaz, aynı zamanda Avrupa ülkelerinden Çin’e kadar geniş bir coğrafyaya ısıtma ve soğutma ürünlerinin ihracatını yaptıklarını aktardı.

BES 6001 SERTİFİKASI ALMAYA HAK KAZANAN İLK HVAC ÜRETİCİSİYİZ

Yüksek enerji verimliliği ve konforla birlikte çevre dostu projeler için de en iyi çözümleri sunduklarının altını çizen Yılmaz, sözlerine şunları ekledi; “Ayrıca Daikin olarak sürdürülebilirlik anlayışıyla BES 6001 sertifikası almaya hak kazanan ilk HVAC üreticisi olduğumuzu belirtmek isterim. Geniş destek ağı ve satış sonrası servis hizmetleriyle müşteri memnuniyetine hassasiyet gösteriyoruz. Gelişen teknolojimiz ve güncellenen ürünlerimizle birlikte Türkiye’de alanında bir ilk olan Teknoloji Deneyim Merkezimizde de yeniliklerimizi yansıtıyoruz. Her yaş grubuna ve sektöre hitap eden teknoloji merkezimizde, gerek iklimlendirmenin temel prensiplerini gerekse ürünlerimizin teknik ve son kullanıcı özelliklerini deneyimleyerek öğrenme şansı sunuyoruz. Yer aldığımız projelerde öncelikle yatırımcıdan mühendise, mimardan teknik personele kadar her kesimi dinleyerek, onların beklenti ve ihtiyaçlarını belirliyoruz. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda da projeye özel entegre iklimlendirme tasarımı geliştiriyoruz.”