Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

GF HAKAN PLASTİK: ÖNCELİĞİMİZ ÇALIŞANLARIMIZIN GÜVENLİĞİ

Dünya genelinde Covid 19 pandemisi nedeni ile çalışma koşullarında yapılan yeni düzenlemeler pek çok alanda olduğu gibi İş Sağlığı ve Güvenliği konusuna da yeni bir boyut getirdi. 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeni bir açıklama yapan GF Hakan Plastik Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler, önceliğin çalışanların güvenliği olduğunu söyledi.

GF Hakan Plastik Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler, 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeni ile açıklamada bulundu.

Her zaman “sıfır iş kazası, sıfır meslek hastalığı” hedefi ile çalışmalarını yürüttüklerini ve düzenlenen eğitim/organizasyonlarla çalışanları da sürecin içine dahil ettiklerini belirten Besler, 2020 yılında pandemi sürecinin konuyu başka bir boyuta taşıdığını söyledi.

Batuhan Besler, “Her yıl ISG Haftası nedeni ile şirket bünyesinde çeşitli organizasyonlarımız oluyordu. Zaman zaman aileleri de içine aldığımız bu organizasyonumuzu maalesef bu yıl gerçekleştiremiyoruz. GF Hakan Plastik olarak, devam eden COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında önceliğimiz çalışanlarımızın, ailelerimizin, müşteri ve paydaşlarımızın sağlığını ve güvenliğini en üst seviyede tutmak ve işlerimizi güvenli bir şekilde sürdürmektir.

Salgın kapsamında çalışan sağlığını maksimum seviyede korumak için bir çok tedbir aldık. Şu anda Kağıthane ve bölge satış ofis kadrosunda çalışan tüm personelimiz çalışmalarını evden yürütüyorlar. Sağlam ve geniş satış ağımız, esnek hareket etmemize olanak sağlıyor. Üretim ayağında ise, üretim planımızı Mayıs ayından itibaren sadece Çerkezköy tesisimizde gerçekleştirecek şekilde revize ettik. Çerkezköy tesisimizde çalışan personelimizin girişlerde ateş ölçümü yapılıyor ve maske kullanılıyor. Yemekhane gibi ortak alanlarda sosyal mesafeyi koruyacak yeni düzenlemeler yaptık. Oluşturduğumuz çalışma sistemimizle müşterilerimizin taleplerini herhangi bir aksaklık yaşatmadan karşılamaya devam edeceğiz. Bu zorlu dönemi hep birlikte, en kısa sürede ve sağlık içerisinde atlatmayı diliyoruz” dedi.