Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

GF HAKAN PLASTİK’TEN YAPILARI, GELECEĞE GÜVENLE TAŞIYAN TESİSAT SİSTEMLERİ

Türkiye’nin en büyük üçüncü sağlık yatırım projesi olan İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi’nin çözüm ortağı olan GF Hakan Plastik’in ürünleri, 2.682 yatak kapasiteli hastanenin tesisat sistemlerinin sağlıklı bir şekilde yönetilmesine katkı sağlayacak.

Uluslararası normlara sahip geniş ürün yelpazesiyle pek çok projede çözüm ortağı olarak yerini alan, hızlı ve müşteri odaklı çözüm üretebilen GF Hakan Plastik, İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi projesinde de bu özelliği ile ön plana çıktı.

GF Hakan Plastik Yurtiçi Satış Direktörü Murat Üçer

TESİSAT SİSTEMLERİNDE KULLANILACAK MALZEMELERİN SEÇİMİ ÖNEMLİ

Özellikle hastanelerdeki tesisat sistemlerinde kullanılacak malzemelerin seçiminin önemli konulardan biri olduğunu söyleyen GF Hakan Plastik Yurtiçi Satış Direktörü Murat Üçer, Başakşehir Şehir Hastanesi’nde kullanılan sistemleri ve yaptıkları çalışmalar hakkında şu bilgileri paylaştı: “GF Hakan Plastik, teknik şartnameye yüzde 100 uyumlu, gerekli belgelerin ve sertifikaların zamanında ve eksiksiz teslim edilmesiyle birlikte gelişen çözüm ortaklığında İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi projesine; Aquasystem PP-R boru sistemleri, P100 borular, U-PVC boru sistemleri, ek parçaları ve Koruge boru sistemleri ile temiz su ve atıksu sistemleri sağlıyor. GF Hakan Plastik ürünlerinin uzmanlığı, her yapının geleceğe güvenle ulaşmasına katkı sağlıyor.”

KOROZYONA DAYANIKLI YAPISIYLA KİREÇLENME VE PASLANMA ETKİLERİNİ ORTADAN KALDIRIYOR

GF Hakan Plastik’in Aquasystem PP-R boru sistemlerinin, korozyona dayanıklı yapısı ile kireçlenme ve paslanma gibi etkenleri ortadan kaldırdığını vurgulayan Murat Üçer, yüksek sıcaklığa ve basınca karşı son derece dirençli olan bu ürünlerin, 20 santigrat derecede ve -20-25 Atü basınçlarda 50 yıl çalışma imkanı sunduğunu belirtti. Üçer, uygulama açısından ise, kaynak yerlerinde çap daralması olmaması, yüksek kaynak performansı, firesi olmaması ve montajda tasarruf sağlaması gibi özellikleri ile Aquasystem PP-R boru sistemlerinin tercih edildiğinin altını çizdi.

BAKTERİ ÜRETMEYEN, KOKU YAPMAYAN, YANGINA DAYANIKLI SİSTEMLER

Tüm korozyon türlerine karşı dirençli olan U-PVC boru sistemlerinin, temiz ve atık su sistemlerinde tercih edilebildiğini aktaran Üçer; “U-PVC boru sistemleri, hijyenik olma, bakteri üretmeme ve koku yapmamanın yanı sıra yangına karşı dayanım, hızlı ve kolay şekilde montaj özellikleri ile de ön plana çıkıyor” dedi.

KORUGE BORU SİSTEMLERİ SUYUN GÜVENLİ ŞEKİLDE TRANSFERİNİ SAĞLIYOR

Beton borulara oranla 30 kat daha hafif olan Koruge boru sistemlerinin ise, nakliye, kurulum ve kullanım konularında kolaylık sağladığını ifade eden Murat Üçer, sözlerine şunları ekledi; “Koruge boru sistemleri, çift katmanlı yapısı ile sızdırmazlık, sağlam ve kırılmaz fiziksel özellikleri ile dayanıklılık, yüksek kimyasal direnci ile atık sulardaki aşındırıcı kimyasallara karşı direnç göstererek suların güvenli şekilde transfer edilmesine imkan sağlıyor. 150 milimetreden 1000 milimetreye kadar muflu veya mufsuz borular ve ek parçalardan oluşan sistem, sızdırmazlık özelliği ile boru içindeki atık suların yer altı su kaynaklarına karışmasını önlüyor.”