Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

“Yabancı Yatırımcıya Vatandaşlık Düzenlemesi Gayrimenkul Sektörünü Canlandıracak”

Bumerang Kartal

Bumerang Kartal projesinin Satış ve Pazarlama Müdürü Nur Eğilmez, yabancıların Türk vatandaşı olabilmesi için gereken asgari taşınmaz bedelinin 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürülmesi kararının durgun olan gayrimenkul sektörünü canlandıracağını belirtti.

Türkiye’de gayrimenkul sahibi yabancıların vatandaşlığa geçişi için gerekli asgari taşınmaz bedeli 250 bin dolara düşürüldü. Geçtiğimiz günlerde Resmî Gazete’de yayımlanan bu kararı değerlendiren Eğilmez, “Yabancı yatırımcılar için gayrimenkule yapılan yatırımların 250 bin dolara düşürülmesi mutlaka piyasayı canlandıracaktır. Vatandaşlık almak isteyen yabancılar için kaçırılmayacak bir fırsattır. Konut kredilerindeki oranlarda kontrol altına alınırsa piyasa daha da hareketlenecektir. Şu anda mevduat oranlarının yüksek oluşu, vatandaşı beklemeye ve yatırımdan uzaklaştırmaya yönlendirmektedir. Oysa en iyi yatırım her zaman gayrimenkuldür. Her zaman kazandırır” dedi.

Özkartallar A.Ş. güvencesi ile Kartal’da inşaası devam eden Bumerang Kartal projesinde ofis ve konut alanlarının metrekare fiyatları 6 bin 900 liradan başlıyor. 40 kattan oluşan; karşısında adliye, hastane ve çevresinde havalimanı, okullar ve alışveriş merkezleri bulunan Bumerang Kartal’da 8. kat itibarıyla kapanmaz Adalar manzarası bulunuyor. 10.000 metrekare arsa üzerinde konumlandırılan Bumerang Kartal, 60 bin metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip 190 adet bağımsız bölüm ve 14 adet mağazadan oluşuyor. Bumerang Kartal’da krediye uygun ofis ve daireler yüzde 1 KDV avantajıyla yatırımcılarla buluşurken, teslimler projenin bitiş tarihi Aralık 2019’da yapılıyor. Şirket bünyesinde özel ödeme seçeneklerinin sunulduğu Bumerang Kartal seyir terası, cafeler, toplantı salonları, yüzme havuzları, tenis kortu, fitness center, sauna, buhar odası-masaj odası, Türk Hamamı, loby ve danışma, çamaşırhane, mescitler, yönetim odaları, sığınak, açık ve kapalı otopark, profesyonel yönetim ile birlikte ofis ve konut anlayışında bir yaşam alanı sunuyor.