Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

YAKTAŞ ZEMİNLERİ YILLARCA İLK GÜNKÜ GÖRÜNÜMÜNÜ KORUYAN ÜRÜNLERLE KAPLADI

Sunduğu güçlü zemin çözümleriyle Türkiye’nin en büyük sağlık projelerinin tercihi olan Yaktaş, Gerflor ürünleri ile sağlık sektörüne; leke tutmama, ekstra hijyen, kolay temizlenebilme ve yüksek teknik performans özellikleri sunuyor. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde 550 bin m2’lik alanın zemininde kullanılan Gerflor ürünleri, kimyasallara karşı gerekli olan maksimum direnci sağlarken, uzun yıllar boyunca cila gerektirmeyen özelliği sayesinde hastane yönetimlerini ekstra bakım maliyetlerinden de kurtarıyor.

Yaktaş ürünlerinin Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde 550 bin m2’lik alanın zemininde kullanılmak üzere tercih edilmesiyle ilgili olarak firma Genel Müdürü Tolga Kutluay: “Yaktaş’ın 24 yıllık tecrübesi, finans gücü, Gerflor ürünlerinin çözüm odaklı avantajları ve yüksek performansı sayesinde Türkiye’nin en büyük sağlık projelerinde tercih edildik ve bu projelere yakışır zeminler sunduk. En güncel teknolojilerle üretilen Gerflor ürünlerinin barındırdığı benzersiz özellikler sayesinde, çözüm ortaklığı sunduğumuz hastanelerin zeminlerinde yıllarca ilk günkü görünümü ve performansı muhafaza edebiliyoruz” ifadelerini kullandı. Sağlık sektöründe ülkemizde yapılan devrim niteliğindeki yatırımlarla birlikte hayata geçirilen projelerde alanlarının en nitelikli ve uzman markalarının tercih edildiğini ifade eden Kutluay, 2018’de 3711 yatak kapasitesi ile dünyanın tek kontratta inşa edilen en büyük hastanesi unvanını alan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne toplamda 550 bin m2’lik ve 2017’de 1.300 yatak kapasiteli Mersin Şehir Hastanesi’ne 140.000 m2’lik alan için sağladığı nitelikli zemin kaplamalarıyla Yaktaş’ın ülkenin sağlık sektöründeki kalkınmasına zemin oluşturmanın gururunu yaşayan firmalar arasında yer aldığını dile getirdi.

Yaktaş Genel Müdürü Tolga Kutluay

MİPOLAM COSMO İLE EKSTRA BAKIM MALİYETLERİ ORTADAN KALKIYOR

Yaktaş olarak Gerflor ürünleri ile sağlık sektörüne leke tutmama, ekstra hijyen, kolay temizlenebilme ve mekanlara yüksek teknik performans özellikleri sağlarken aynı zamanda kullanıcıların sağlığını ve çevreyi de koruyan zemin ürünleri sunduklarını belirten Tolga Kutluay, sağlık projelerinde çokça tercih edilen Mipolam Cosmo ürünü hakkında şu bilgileri verdi: “Gerflor’un yüksek teknolojili zemin kaplama ürünlerinden Mipolam Cosmo, dünyadaki en üst düzey standartların gerekliliklerini yerine getiren yeni şehir hastanelerimizin zeminlerinin önemli bir kısmında kullanıldı. Hasta odaları, poliklinikler ve koridorlarda kullandığımız homojen vinil zemin kaplaması Cosmo, özellikle yapısında bulunan Gerflor patentli benzersiz Evercare koruma kürü sayesinde kimyasallara karşı gerekli olan maksimum direnci sağlamaktadır. Ürün, uzun yıllar boyunca cila gerektirmeyen özelliği sayesinde hastane yönetimlerini ekstra bakım maliyetlerinden de kurtarmaktadır.”

SAĞLIK PROJELERİNİN VAZGEÇİLMEZİ GERFLOR

Her zaman en güncel teknolojiyi temel alan üretim prensibi ile zemin kaplamaları sektörünün lider üreticisi olan Gerflor; hastane zeminlerinin yoğun ayak trafiğine karşı aşınma dayanımı, hijyen, bakım kolaylığı gibi ihtiyaçlarına teknik anlamda tam karşılık verirken tasarımsal anlamda da sınırsız renk ve dizayn alternatifleri sunuyor. Bu özellikler sayesinde Gerflor markası, Türkiye’de ve dünyada her gün milyonlarca hastanın sağlıklı adımlar atmasına yardım ediyor. Gerflor kaplı zeminlerle hizmet vermeye başlayan en yeni şehir hastanesi olan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde Mipolam Cosmo’nun yanı sıra pek çok farklı mahalde farklı Gerflor ürünleri de kullanıldı. Yüksek sterilizasyon, iletkenlik ve hijyen gerektiren mahaller olan yoğun bakım üniteleri ve ameliyathanelerde Mipolam Elegance EL5, Sağlık Bakanlığı birimi ve kütüphanede Taralay Emotion, king süit odalarda dekoratif Creation 70 LVT ve spor salonlarında Recreation 95 ürünleri tercih edildi.

SAĞLIK ALANINDAKİ KALKINMAMIZA ZEMİN YARATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Üst üste başarıyla tamamladıkları projelerin devamı için çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Tolga Kutluay, yakın zamanda hizmete girmesi beklenen yeni bir şehir hastanesi projesi ile ilgili ipuçları da verdi.

Kutluay; “Yaktaş olarak, Sağlık Bakanlığı tarafından 2003’te başlatılan Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın bir parçası olan Ankara Etlik Hastanesi’nin zemin çözüm ortaklığını da üstlenmiş bulunuyoruz. Dünya standartlarında bir başka şehir hastanesinin daha ülkemize kazandırılmasına destek olmanın gururunu yaşıyoruz. Ülke olarak sağlık alanındaki kalkınmamıza zemin yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

ANKARA BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ EN MODERN TEKNOLOJİLERLE DONATILDI

Toplam 3711 yatak kapasitesi ile dünyada ilk sıralarda yer alan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde; 904 poliklinik, 700 yataklı yoğun bakım ünitesi, 82 adet VIP suit oda, 131 ameliyathane, 127 yataklı kemoterapi

merkezi, 290 adet yataklı acil travma ve gözlem arenaları, 65 tedavi kabininin yer aldığı FTR (fizik tedavi ve rehabilitasyon) merkezi, 38 yataklı diyaliz merkezi ve 10 yataklı iyot tedavi servisinin mevcut olduğunu söyleyen Tolga Kutluay, ayrıca en modern teknolojilerle donatılan 7.400 metrekare alan üzerine kurulu laboratuvarlar ve 21.596 metrekare alan üzerine kurulu görüntüleme alanlarının da hastalar için hizmet verdiğini sözlerine ekledi.