Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bitüder Genel Kurulu Yapıldı

Bitüder

Türkiye’de tüm polimer bitümlü örtü üreticilerini birleştirerek, su yalıtımının kalite standartlarını yükseltmeyi ve sektörün sağlıklı büyümesini amaçlayan Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği yeni yönetimini belirledi.

20 Eylül tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul’da derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na bir dönem daha STANDART İZOLASYON Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, 2. Başkan Yardımcılığı’na ise ODE’den Erhan Özdemir ve STOPER’den Alper Doğruer seçildiler. Derneğin Saymanlığına ise ONDULINE’den Fulya Koçak oybirliğiyle seçildi.

BİTÜDER’in, genel kurul kapanış konuşmasını yapan yeni Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, bundan sonraki süreçte, standartlara uygun ürün ve uygulamaların artması konusundaki çalışmaların devam edeceğini açıkladı. Çolakoğlu, BİTÜDER’de yeni dönemde yeni bir yapılanmaya gidileceğinin de altını çizerek, CE kalite standartları ve etiket beyan değerlerine uygun üretim konusunda çalışmaların artarak devam edileceğini vurguladı.

BİTÜDER’in, şimdiye kadar olduğu gibi yeni döneminde de sektörde, kaliteli üretimin güvencesi olmaya devam edeceğini, bu amaçla “kalite ve denetim” olgusu üzerinde hassasiyetle durulacağını, üretici sanayicilerin sorunlarını ele alarak problemlerin çözümü için hep birlikte çalışılacağını belirten Çolakoğlu ayrıca Su Yalıtım Yönetmeliği’nin yakın zamanda yayınlanmış olmasının Türkiye ve yalıtım sektörü için önemli bir gelişme olduğunu, yeni dönemde yönetmeliğin sahada sağlıklı şekilde uygulanması için sektör derneği olarak çalışmalara etkin şekilde katkı vermeye devam edileceğini hatırlattı. Kemal Çolakoğlu, BİTÜDER çatısı altındaki sanayiciler olarak, yönetmeliğin, sektörde uzun zamandır beklenen şekilde kaliteyi yükseltme konusunda önemli gelişmelere vesile olacağına inandıklarını sözlerine ekledi.