Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

DOKA KALIP, ÇOCUKLARIN HAYATLARINA DOKUNABİLMEK İÇİN SAHADA

DOKA

SosyalBen Vakfı’nın 7-13 yaş arası çocukların sosyal becerilerini, benliklerini ve yeteneklerini keşfetmeleri amacıyla Artvin’in Yoldere Köyü’nde düzenlediği çalışmada vakıf gönüllüleri ve Doka çalışanları 150 çocukla buluştu.

Doka, Artvin Hopa ilçesinin Yoldere Köyü’ndeydi. Bu kez durak bir şantiye değil, SosyalBen Vakfı’nın çocuklar için saha çalışması yaptığı bir köy okuluydu. Şimdiye kadar 22 binden fazla çocuğun hayatına dokunan SosyalBen Vakfı, çocukların yeteneklerini ve sosyal benliklerini keşfetmelerine yardımcı aktivitelerle dopdolu bir saha çalışmasını bu kez Artvin’de hayata geçirdi. Düzenlediği resim, müzik, icat, yaratıcı drama, spor ve dans atölyelerinde 150 çocukla buluşan SosyalBen gönüllülerinin destekçisi Doka Kalıp-İskele oldu. SosyalBen gönüllüleriyle birlikte atölye çalışmalarına katılan Doka çalışanları, Artvinli çocuklarla öğretici ve keyifli anlar geçirdiler.

SOSYAL SORUMLULUK DOKA’NIN ŞİRKET KÜLTÜRÜNDE VAR

Doka Kalıp-İskele Genel Müdürü Ender Özatay, sosyal sorumluluk projelerine verdikleri önemin altını çizerken, bu kültürün sadece Doka Türkiye’nin değil, Doka’nın bağlı olduğu Umdasch Grubu’nun tüm dünya genelinde benimsediği bir şirket kültürü olduğunu belirtti.

Özatay, “Sosyal sorumluluk projelerine odaklanmak ve çocukların gelişimini desteklemek adına Umdasch Group Foundation adında bir vakıf kuran Umdasch ailesinin tüm dünya genelinde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine biz de Doka Türkiye ailesi olarak bir yenisini eklemek istedik. SosyalBen’in gerçekleştirdiği 7-13 yaş arası çocuklarımızın

“DÜNYA DURDU VE HER ŞEYE ÇOCUKLARIN DÜNYASINDAN BAKTIM”

Artvin’de yapılan atölyelere katılan Doka çalışanlarından Büşra Reka da böyle bir sosyal sorumluluk projesinde yer almanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Reka, “Çocuklarla bir araya gelerek yaratıcı drama atölyesinde kendimi bulma fırsatım oldu. SosyalBen Vakfı düzenlediği atölye çalışmalarında eğilim ve yetenekleri fark edilen çocuklara, geliştirilmeleri ve sürekli eğitilmeleri için fırsatlar sunuyor. Katıldığım drama derslerinde çocukların yeteneklerini sergilemelerine şahit olmak beni çok mutlu etti. Dünya durdu ve her şeye çocukların dünyasından baktım. Sadece mutluluk, heyecan, eğlence, dostluk kavramlarının olduğu bir dünyaydı benim için” dedi.

SosyalBen Vakfı, Türkiye’de ve dünyada gerçekleştirdiği saha çalışmalarında, resim, müzik, dans, spor, yaratıcı yazarlık, kısa film, fotoğraf, yaratıcı drama, icat gibi farklı temalardaki atölye çalışmalarıyla, sosyal benliğinin ve yeteneklerinin farkında olan güçlü nesillerden oluşan bir toplum hayal ederek çocukların geleceği için çalışıyor.