Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ege Vitrifiye Cersaie Fuarı’ndaydı

Ege Vitrifiye

İtalya’nın Bologna şehri her sene olduğu gibi bu sene de dünyanın en büyük seramik banyo fuarlarından biri olan Cersaie’ye ev sahipliği yaptı. 24-28 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen fuarda Ege Vitrifiye de portföyünden seçkin ürünleri standında sergiledi.

Mat renkli ürünler, kanalsız yıkama sistemine sahip klozetler ve dokulu çanak lavabolar firmanın en çok ilgi gören ürünleri arasındaydı. Avrupa Ürün Tasarım Ödülüne sahip Catamaran ve Finikia serileri de özel projeler için farklı ülkelerden mimarlar ve tasarımcılara tanıtıldı.

Ege Vitrifiye Genel Müdürü Merter Savaş “Cersaie Fuarı uzun yıllardır sektöre hizmet eden, en büyük fuarlarından bir tanesidir. 1983 yılında seramik satıcıları ile seramik satın alıcılarını bir platformda buluşturma amacıyla başlamış, günümüze kadar her sene düzenlenmiş ve geçtiğimiz günlerde 36.sını gerçekleştirmiştir. Ege Vitrifiye olarak düzenli katılım gösterdiğimiz Cersaie Fuarı’nı bu sene de başarıyla tamamladık. Özel olarak tasarlanan standımızda beş gün süreyle, dünya standartlarında tasarlayıp ürettiğimiz ürünlerimizi sergiledik, markamızı ve ülkemizi temsil ettik” dedi.

Cersaie Fuarı’nın ihracata olan katkısını değerlendiren Savaş “Ege Vitrifiye toplam üretiminin %65’i başta Avrupa olmak üzere dünyada 72 farklı ülkeye ihraç edilmektedir. Cersaie Fuarı’na katılımımız, firmamız için yeni müşteri potansiyelleri yaratırken, takip ettiğimiz güncel trendler, yeni dönem portföy çalışmalarımıza katkı sağlamaktadır. Katma değerli ürünlerimizi doğru platformlarda doğru satın alıcılarla buluşturmamız açısından katılım gösterdiğimiz yurtdışı fuarların önemi büyüktür” diye ekledi.