Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İspanya’da Tiyatro Binası, Gürcistan’da Gökdelen Saray’la Giydiriliyor

Saray Grup

Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin Saraylı Dikici yeni tamamlanmış olan Gürcistan Batum’daki Porta Batumi Tower, Bosna Hersek Ilidža’daki Hotel Hills, İspanya Valencia’daki La Rambleta tiyatro binasının tamamen Saray ile giydirilmiş yapılar olduğunu ve bu önemli projelerde tercih edilmekten sevinç ve gurur duyduklarını belirtti.

Üretiminin yaklaşık yüzde 40’ını yurtdışına ihraç eden Saray Alüminyum ihracat hedefini büyütüyor. 2018 yılı sonunda ihracat gelirinin 60 milyon ABD Doları tutarında gerçekleşeceğini belirten Dikici, ürettikleri A2 ve B1 sınıfı kompozit panellerin yüksek yangın güvenliği ve dünyada en uzun garanti süresine sahip en dayanıklı boyası olan PVDF boya ile kaplı olması gibi nedenlerle yurtdışında büyük ilgi gördüğünü ifade etti.

Talin Saraylı Dikici, “B1 ve A2 sınıfı yangına dayanıklı alüminyum kompozit paneller, nano kompozit panel, PVDF esaslı dayanıklı boya, alüminyum cotta dış cephe kaplama malzemesi gibi birçok yeniliği Türkiye’de ilk defa pazarla biz buluşturduk. Bunlar aynı zamanda uluslararası kalite standartlarına uygunlukları nedeniyle yurtdışında da en fazla tercih edilen ürünlerimiz. İhracat yelpazesine bu yıl eklediğimiz SARAYROLL markalı panjur ve kepenk sistemlerimiz ise maksimum ses ve ısı izolasyonu sağlaması, üstelik tüm pencere ve kapı sistemleriyle uyumlu olması nedeniyle pazarda büyük rağbet gördü” dedi.

Saray Alüminyum’un iç ve dış cephe çözümleri sunan yenilikçi ürünleri dünyada 50’yi aşkın ülkede tercih ediliyor, modern mimarinin en etkili örneklerinde kullanılıyor. Saray’la giydirilen yapılar arasında, bulunduğu kentle özdeşleşen ve onun çağdaş kimliğine renk katan rezidanslar, iş merkezleri, oteller, gökdelenler, tiyatro binaları yer alıyor.

Talin Saraylı Dikici, ihracattaki başarılarını fiyatkalite performansına bağlayarak “En önemli dayanağımız Avrupa normlarına uygun üretim çizgimiz. Sayısız kalite belgemiz var ve her geçen gün bunlara yenilerini eklemek, üretim sistemlerimizi daha da mükemmelleştirmek için önemli mesai harcıyoruz. Çünkü dünyayla yarışıyoruz. Üstelik yalnızca teknik açıdan üstün olmak yetmiyor, yurtdışında ürünün çevre performansı da son derece önemli… Sürdürülebilir bir bakış açısı ve sorumlulukla üretmiyorsanız dünyada var olamıyorsunuz. Ürünün hammaddesinin doğadan elde edilmesinden üretimine ve kullanım süresi dolduğunda bertaraf edilmesine kadar olan tüm süreçlerin şeffaf ve bilimsel bir yaklaşımla hesaplanması ve değerlendirilmesi gerekiyor. Bu konuda Türkiye yapı sektörü için örnek teşkil ettiğimiz gibi, uluslararası standartlara bağlı kalarak global pazarlarda da avantaj sağlıyoruz” dedi.

Talin Saraylı Dikici, üretim tesislerinde, yılda 3,5 milyon metrekare alüminyum kompozit panel, 30 bin ton alüminyum profil, 20 bin ton PVC profil ürettiklerini ve bu üretimin yaklaşık %40’ını Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya’da 50’yi aşkın ülkeye ihraç ettiklerini vurguladı. Farklı coğrafyalardaki tüketicilerin istek ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunduklarını belirten Dikici, bu yıl ayrıca yurtdışındaki yetkili bayi ağına ciddi yatırım yaptıklarının ve sektörün nabzını tutan fuarlara katılarak hizmet ve ürünleri tanıttıklarının altını çizdi. Saray Alüminyum’un sektör profesyonelleri ile buluşacağı önümüzdeki dönem fuarlar arasında İngiltere’nin Birmingham şehrinde düzenlenen Avrupa’nın en büyük Yapı&İnşaat networking platformu “UK Construction Week’’ ve İspanya’nın Madrid kentinde düzenlenen VETECO Fuarları bulunuyor.