Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kale Kilit’in Entegre Güvenlik Çözümleri Security Essen 2018’de Sergilendi

Kale Kilit

Kale Kilit, 23. Uluslararası Güvenlik ve Afet Kontrol Fuarı “Security Essen 2018”de, “Entegre Güvenlik Çözümleri” konseptiyle “Ticari Çözümler” ve “Konut Çözümleri” kategorilerinde yeni inovatif ürünlerini sergiledi.

Güvenliğin entegre bir kavram olduğu düşüncesinden hareketle birbiriyle konuşabilen ürün ve hizmetler geliştiren Kale Kilit, fuar konseptini de “Entegre Güvenlik Çözümleri” olarak belirledi. Fuarda “Ticari Çözümler” ve “Konut Çözümleri” adı altında inovatif ürünlerini sergileyen firma bu kapsamda; Alarmlı Silindir, Akıllı Kilit, Cec Ailesi, Yüz Tanıma Ünitesi ve Kamera Sistemleri’ni tanıttı.

Kale, birbiriyle iletişim kuran akıllı entegre güvenlik çözümleriyle, ev ve işyeri güvenliğini bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

Alarmlı Silindir, Hırsız Eve Girmeden Kapıda Durduruyor

Kale Kilit, dünya patentine sahip olduğu Alarmlı Silindir’e yeni özellikler ekleyerek, ürünün son versiyonunu fuar kapsamında tanıttı. Kale Kilit AR-GE Mühendisleri tarafından geliştirilen ve silindirde devrim yaratan yeni Alarmlı Silindir, hırsız eve girmeden kapıda durdurabiliyor.

Design Turkey 2017 “En İyi Tasarım” ödülüne sahip ürün, kırıldığında 100 desibel seviyesinde ses çıkartarak çevreyi uyarıyor. Bu sayede de hırsızı dışarıda tutuyor ve olası hırsızlık olayları henüz yaşanmadan önleniyor.

Alarmlı Silindir’in en önemli özelliği ise günlük kullandığımız silindirler gibi bağımsız olarak çalışması. Bu özelliği sayesinde herkesin kolaylıkla erişebileceği ve sevdiklerini güvence altına alabileceği bir ürün olarak öne çıkıyor.

Yüz Tanıma Özelliğine Sahip Akıllı Kilit Yüksek Güvenlik Sağlıyor

Kale Kilit tarafından geliştirilen Akıllı Kilit, sunduğu teknolojik alt yapı sayesinde ev ve işyerine giriş çıkışı kolaylaştırırken güvenlikte bir dezavantaja sebep olmuyor. Anahtar kullanma ihtiyacı olmadan, sadece yüz tanıma özelliğiyle kapının açılmasını sağlayan Akıllı Kilit; mobil aplikasyon, uzaktan kumanda, kartlı ya da parolalı giriş ile göz ve parmak izi okuyucularla uyumlu şekilde çalışabiliyor.

Kapı çekildiğinde devreye giren otomatik kilitlenme fonksiyonu sayesinde anahtar çevirmeye gerek kalmadan kapı kendiliğinden kilitleniyor. Sahip olduğu panik çıkışı özelliği ile kapı kilitliyken, sadece kola basarak hızlıca çıkış imkânı sunuyor. Kale Kilit tarafından geliştirilen “Yüz Tanıma Ünitesi” Kale Akıllı Kilit’in yanı sıra tüm elektronik kilitlerle de uyumlu çalışma özelliğine sahip.

Kimlik tespit etmenin en güvenli yolu olan yüz tanıma sistemi, kullanım kolaylığıyla öne çıkıyor. Yüz tanımaya ek olarak kart ya da parola ile de giriş yapılabilen sistem, ev ve işyeri güvenliği için kullanımının yanı sıra personel takibi yapmak ve kapı geçişlerini kontrol etmek amacıyla da kullanılabiliyor.

Kamera Sistemleri Yüksek Çözünürlüğü Sayesinde Detayları Kaçırmıyor

Kale Alarm tarafından Kale Güvenlik Sistemleri çatısı altında satışa sunulan Kale markalı kamera sistemleri hem işyeri ve hem de ev kullanıcılarına hitap ediyor. Kameralar, geliştirilen özel yazılım sayesinde akıllı telefonlar ve web üzerinden kolayca izlenebiliyor.

Bu sayede kullanıcılar ev ya da iş yerlerini canlı olarak izlerken, kayıt etme özelliği ile de kaçırdıkları anları daha sonra izleme imkânı buluyor. Yüksek çözünürlüklü ve full HD kalitedeki Kale Kamera Sistemleri, bu özelliği sayesinde yüzlerin, plakaların ve diğer göstergelerin net bir şekilde belirlenmesine imkân veriyor.