Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

KOMBİ BAKIMIYLA DOĞALGAZ FATURASI YÜZDE KAÇ DÜŞER?

Emas Makina Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Özokumuşoğlu, yetkili servisler aracılığıyla kombiye periyodik bakımlarla doğalgaz faturalarında ortalama yüzde 30’lara varan bir tasarruf sağlanabileceğini söyledi.

Elginkan Topluluğu çatısı altında 30 yılı aşkın süredir iklimlendirme sektörünün güçlü markalarından biri olarak faaliyetlerini sürdüren E.C.A., kombi bakımının püf noktalarını açıkladı.

GÜÇLÜ SERVİS AĞIMIZLA KONBİLERİ KIŞA HAZIRLIYORUZ

Kış döneminde uzayıp giden faturaları periyodik kombi bakımıyla minimize etmenin mümkün olduğunu söyleyen Emas Makina Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Özokumuşoğlu, burada kritik noktanın hangi marka olursa olsun kullanıcıların mutlaka yetkili servisler ile irtibata geçmesi olduğunu söyledi. Merdiven altı olarak tabir edilen ve kendilerini servis noktası olarak gösteren firmalara, kişilere itibar edilmemesi konusunda uyarıda bulanan Özokumuşoğlu, E.C.A. olarak 444 0 322 numaralı çağrı merkezinin 7/24 müşteri hizmet birimleriyle müşterilerin kombi bakım taleplerini yönettiklerini aktardı.

Özokumuşoğlu, bakımın kasım ayından önce yapılmasının da uygun olduğunun altını çizdi. E.C.A. Yetkili Servislerinin sunmuş oldukları hizmetlerde işçilik ve yedek parçaya 1 yıl garanti uygulandığını aktaran Özokumuşoğlu, düzenli bakımın kombinin ömrünü uzattığını da sözlerine ekledi. Özokumuşoğlu, yetkili servis hizmeti için her ürün grubunda ilgili markanın kendi web sitesinden bilgi alınmasının, internet aramalarında tüketicilerin karşısına ilk çıkan firmayı yetkili servis olarak değerlendirmemesi gerektiğinin de önemini vurguladı.

YOĞUŞMALI KOMBİLER YÜZDE 30’A VARAN TASARRUF SAĞLIYOR

Kombi alırken tercih edilen markanın güçlü bir servis ağının olmasına dikkat edilmesi gerekliğinden de söz eden Özokumuşoğlu, E.C.A.’nın 81 ilde 300’den fazla servis merkezi olduğunu aktardı.

Binaların yalıtımının da tasarrufu etkileyen önemli bir unsur olduğunu belirten Özokumuşoğlu, “Ülkemizde yayınlanan yönetmelikler gereği Nisan 2018 itibariyle tamamen yoğuşmalı kombi cihazlarının satışı yapılabiliyor. Yoğuşmalı kombiler, verimliği yükselterek tasarruf sağlamaktadır. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki eski tip konvansiyonel kombilere oranla yoğuşmalı kombiler yüzde 30’a varan tasarruf sağlıyor. Müşterilerimizin kombi bakımlarını her sene kış sezonunun başladığı kasım ayından önce yetkili servislerine yaptırmaları gereklidir. Bu doğalgaz tasarrufu yapılmasına ciddi anlamda katkı sağlar. Öte yandan kombiyi açıp kapamak yerine belirli bir seviyede çalışır halde bırakmak hem performans anlamında hem de fatura anlamında tüketicilere faydalı olur. İlave olarak oda sıcaklığını 1 derece düşürmek yüzde 6 seviyesinde yakıt ekonomisi sağlar. Bu nedenle kombi ile birlikte oda termostatı ve termostatik radyatör vanası kullanmak tüketicilere konfor ve tasarruf sağlayan bir faktördür” dedi.