Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

KORDSA “İYİ YAŞAMI YENİDEN TASARLAYAN” TEKNOLOJİLERİNİ ANLATTI

Sürdürülebilir Markalar Konferansı’nda konuşan Kordsa CEO’su Ali Çalışkan Kordsa olarak yaşamdan ilham alarak yaşamı güçlendiren, açık inovasyonla sektörde fark yaratan, sürdürülebilir çevreci teknolojiler ürettiklerinden söyledi.  


İstanbul’da 3-4 Nisan’da düzenlenen Sürdürülebilir Markalar Konferansı’nın bu yılki teması “İyi Yaşamı Yeniden Tasarlamak” idi. Kordsa CEO’su Ali Çalışkan Sürdürülebilir Markalar 2019 kapsamında Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Semra Sevinç ile “İyi Yaşamı Yeniden Tasarlamak” üzerine bir sohbet gerçekleştirdi. Çalışkan, Kordsa olarak yaşamdan ilham alarak yaşamı güçlendiren, açık inovasyonla sektörde fark yaratan, sürdürülebilir çevreci teknolojiler ürettiklerinden bahsetti.

Yaşamdan ilham alarak yaşamı güçlendirdiklerine vurgu yapan Çalışkan, “‘İyi Yaşamı Yeniden Tasarlamak’ teması vizyonumuzla çok örtüşüyor. Lastik güçlendirme teknolojilerinde geliştirdiğimiz inovasyonlarla sürtünme direncini azaltarak, kompozit teknolojilerinde ise araçların daha hafif ve dayanıklı olmasını sağlayarak yakıt tüketimini azaltıyor, böylece ulaşımı daha güvenli ve sürdürülebilir kılıyoruz. Yaşamdaki mutluluk ve huzur veren, güvende hissettiren, en eşsiz anlardan ilham alıyor, bu ilhamı bu anları korumak, sürekli kılmak ve çoğaltmak için kullanıyoruz. Siz bizi görmüyorsunuz ama biz teknolojilerimizle yaşamın her alanında varız ve daima mevcut teknolojinin daha iyisini tasarlamak için çalışıyoruz. Ürettiğimiz bu teknolojilerin varlığını hissetmeyebilirsiniz ama yokluğu kendini hemen gösterir” ifadesi ile iyi yaşama sağladıkları katkılardan bahsetti.

11 ÜRETİM TESİSİNDE 4500 ÇALIŞAN

Kordsa geçen yıl da Sürdürülebilir Markalar Konferansı’nda yer almış ve ulaşımı yeniden tasarlayan teknolojilerini aktarmıştı. Çalışkan, geçen yılki konferanstan bu yana, Türkiye, ABD, Brezilya, Tayland ve Endonezya’daki 11 üretim tesisinde 4.500’ü aşkın çalışanıyla sürdürülebilirlik alanında gerçekleştirdiği yeni ürünleri ve teknolojileri dinleyiciler ile paylaştı.

Kordsa CEO’su Ali Çalışkan, açık inovasyon anlayışı ile çalışmalarını tamamlayıp sundukları yeni çevre dostu yapıştırma teknolojisi hakkında da bilgiler verdi ve sürdürülebilir bir gelecek için sektörün tüm oyuncularını iyi yaşamı yeniden tasarlamaya davet etti.