Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

KORDSA, ROAD2TUNNEL FUARI’NDA KRATOS MACRO PP VE KRATOS MİCRO’YU PAYLAŞTI

Güçlendirme lideri Kordsa, 9-11 Ekim tarihlerinde uluslararası düzeyde 4’üncüsü gerçekleştirilen “Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı, Road2Tunnel”a katılarak, beton güçlendirme uygulamalarında fark yaratan yenilikçi KraTos Macro PP ve KraTos Micro sentetik fiber donatılarının teknik özellikleri, uygulama yöntemleri ve referansları konusunda inşaat sektörü profesyonellerini bilgilendirdi.

Lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri iş kollarında dünya çapında faaliyetlerini yürüten Kordsa, 9-11 Ekim tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen “4. Uluslararası Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı, Road2Tunnel”a ikinci kez katıldı. Altyapı ve üstyapı projelerine yönelik zengin ürün gamı, bu ürünlerin teknik bilgileri ve uygulamaları konusunda bilgi veren Kordsa, idareler, yükleniciler ve tasarımcıları bir araya getiren sektörün bu önemli buluşmasında ayrıca yenilikçi ve yüzde 100 yerli mühendislik çözümlerini de katılımcılarla paylaşma fırsatı buldu.

SERVİS ÖMRÜ BOYUNCA BAKIM MALİYETLERİNİ DÜŞÜRÜYOR

Fuarda, Kordsa’nın Haziran 2018’de İzmit’te devreye aldığı daha gelişmiş polipropilen monofilament fiber donatı hattında ürettiği KraTos’un yeni bir çeşidi olan polipropilen monafilament fiber donatılar da büyük ilgi gördü. Özellikle sanayi ve altyapı projelerinde tercih edilen sentetik fiber donatılar, kolay uygulama, benzersiz zaman avantajı, yüksek durabilite ve beton güçlendirme güvenliği sağlarken, projelerde servis ömrü boyunca bakım maliyetlerini de düşürüyor.

KRATOS: ULUSLARARASI FİBER DONATI PAZARINDA İLK TÜRK ÜRÜNÜ

Daha düşük dozajda kullanıma imkan tanıması ve maliyet avantajı sağlaması, polimer yapısı sayesinde korozyona karşı yüzde 100 koruma sunması, elektriği iletmeyen yapısı ile manyetik ekipmanların çalıştığı projelerde herhangi bir negatif etki yaratmaması sebebiyle altyapı projelerinde kullanımı her geçen gün artan ve 3. köprü gişeleri, Samsun hafif raylı sistem projesi, Eskişehir hafif raylı sistem projesi, Trabzon DSİ basınçlı su tüneli projesi, Buca-Bornova Tüneli, TCDD 2. nesil yüksek hızlı tren hattı, Artvin Yusufeli barajı, Kocaeli hafif raylı sistem projesi gibi prestijli projelerde tercih edilen KraTos, betonun servis ömrü boyunca yüksek performans ve durabilite ile hizmet veriyor. Bu da yapıların servis ömürleri boyunca genel bakım maliyetlerini düşürüyor. Uluslararası fiber donatı pazarında ilk Türk ürünü olan KraTos’un yerli üretim olması sayesinde kısa sürede tedarik edilebilmesi de yerli pazarda tercih edilmesini sağlıyor.