Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

ODE TESİSAT YALITIMINDA GÖZÜNÜ AVRUPA’NIN ZİRVESİNE DİKTİ

Tesisat yalıtımında alıcılarıyla yurt içi ve dışında Starflex, Rockflex ve R-Flex markalarıyla buluştuklarını kaydeden ODE Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, pazara sundukları son ürünleriyle, bu alanda konumlarını daha da güçlendirdiklerini söyledi.

Faaliyetlerini yalıtımda dünya markası olma vizyonuyla sürdüren ODE, tesisat yalıtımında, cam yünü, taş yünü ve elastomerik kauçuk köpüğünden oluşan üç ürün grubunda da üretim yapan Türkiye’nin lider firması olarak öne çıkıyor.

Avrupa’da ise, tüm bu ürün gruplarında üretim yapan en büyük 3 şirket arasında yer aldıklarını kaydeden ODE Yalıtım Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, tesisat yalıtımının, yeni ürün ve üretim proseslerini yatırımla, sürekli besledikleri ve çok önemsedikleri bir alan olduğunu vurguladı.

Türkiye’de kauçukta lider olan firmalarının, tesisat ürün grubunda pazara sunduğu son ürünlerle Türkiye ve Avrupa’da konumunu daha da güçlendirdiğini belirten Özdemir, ODE olarak yurt içi ve dışında alıcılarıyla, cam yününde Starflex, taş yününde Rockflex, elastomerik kauçuk köpüğünde ise R-Flex markalarıyla buluştuklarını hatırlattı.

YENİ ÜRÜN TESİSATIN ÇALIŞMA ÖMRÜNÜ UZATIYOR
“Tesisat yalıtımında çok ciddi hedeflerimiz ve büyüme planlarımız var” ifadesini kullanan Erhan Özdemir, “Bu planlarımızı da hem ürün hem de satış faaliyeti anlamında aralıksız destekliyoruz. Büyümede itici gücünü AR-GE’den alan bir firma olarak, bu alanda da çalışmalarımızı hız kesmeksizin sürdürüyoruz” diye konuştu.

R-Flex ailesine ait son ürünlerini, sektör için önemli bir buluşma noktası sayılan ISH 2019 Fuarı’nda tanıttıklarını hatırlatan Özdemir, “Elastomerik kauçuk köpüğünde yüksek su buharı difüzyon direnç katsayılı (µ≥ 11.000) ODE R-Flex ailesinin yeni ürünü olan bu ürünümüz, özellikle soğuk hat tesisat yalıtımında yoğuşmaya karşı maksimum koruma sağlıyor ve tesisatın çalışma ömrünü uzatıyor. Ürün aynı zamanda 0,032 W/(m.K ) (-20 °C) değerindeki ısı iletkenlik katsayısı ile enerji verimliliğini de artırıyor” dedi.

ULUSLARARASI PAZARLARDA KATMA DEĞERLİ
ÜRÜNLER TALEP EDİLİYOR

Teskon+Sodex 2019 Fuarı’nda ise Türkiye’de ilk kez 60 mm kalınlığındaki R-flex levha ürünlerini tanıttıklarını kaydeden Özdemir, tesisat yalıtımı ihracatıyla ilgili olarak yurt dışı pazarlarda ürünlere ilişkin katma değer beklentisinin arttığının da altını çizdi.

ODE Yalıtım Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir sözlerini şu cümlelerle sonlandırdı: “Uluslararası pazarlarda, özellikle de Avrupa pazarlarında katma değerli ürünlerden beklenti artıyor. Örneğin sadece cam yünü levha değil, üzerinde yangın dayanımı sağlayan malzemelerin olduğu cam yünü levhalar tercih ediliyor. Ya da tesisat yalıtım malzemesi olarak üzerinde ürün performansını arttıran kaplama malzemelerinin olduğu ürünler talep ediliyor. ODE olarak biz de ulaştığımız AR-GE kabiliyeti ile yurt dışı pazarların bu ihtiyaç ve taleplerine hızla yanıt verebiliyoruz. AR-GE odağımız ve katma değerli ürünlerimizle, tesisatta yurt içindeki liderliğimizi ve Avrupa’nın en iyileri arasındaki konumumuzu önümüzdeki süreçte de güçlendirmeye devam edecek, mevcut ve yeni pazarlarda büyümeyi sürdüreceğiz.”