Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

PAREXGROUP’U SATIN ALAN SIKA TÜRKİYE, ÜRÜN GAMINI GENİŞLETİYOR

Yapı kimyasalları, endüstriyel imalatta kullanılan özel yapıştırıcılar ve sızdırmazlık ürünleri alanında 109 yıldır faaliyet gösteren Sika Yapı Kimyasalları, geniş bayi dağıtım ağı ile bilinen ParexGroup’u satın aldı.

Sika Yapı Kimyasalları, ParexGroup’u satın aldığını duyurmak üzere SwissOtel The Bosphorus’ta bir etkinlik düzenledi. Şirket, bu satın alma ile inşaat tamamlayıcı pazarına yönelik ürün gamını genişleterek dünya lideri konumunu daha da güçlendirecek. Bayilerinin, iş ortaklarının ve çalışanlarının katılımı ile düzenlenen lansman kokteylinde, bu birleşmenin şirkete sağlayacağı katkılar başta olmak üzere şirketin hedefleri ve 2020 büyüme stratejisi ele alındı.

AR-GE YATIRIMLARI VE BUGÜNE DEK YAPILAN ÇALIŞMALAR DA ELE ALINDI

Sika Yapı Kimyasalları Genel Müdürü Turgay Özkun, ParexGroup Türkiye Genel Müdürü Mehmet Aksun başta olmak üzere üst düzey yöneticilerin, Sika ailesinin, bayilerinin ve iş ortaklarının katılımı ile düzenlenen etkinlikte yöneticiler, Sika ve ParexGroup birleşmesinin yanı sıra, mevcut durumu, AR-GE yatırımları ve bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında sunumlar yaptı. Kübalı müzik grubunun performansı ile devam eden etkinlikte misafirler, akşam boyunca eğlenceli ve keyifli dakikalar geçirdi.