Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

REHAU, Sürdürülebilir Bina Ödülü Kazandı

REHAU

Sürdürülebilir inşaat ve modernizasyon sistemleriyle ön plana çıkan REHAU, Build 2018 tarafından düzenlenen “Sürdürülebilir Bina Ödülleri” kapsamında 2018’in “En İyi Polimer Esaslı Yapı Ürünleri Üreticisi” seçildi.

Avrupa’nın en önemli sürdürülebilir bina organizasyonlarından biri olan Build 2018, yeşil binalarda yapılan çalışmaları ödüllendirdi. “Sürdürülebilir Bina Ödülleri” başlığında “En İyi Polimer Esaslı Yapı Ürünleri Üreticisi” ödülüne layık görülen REHAU, karbon ayak izini azaltma çalışmaları ve geri dönüşüm konusundaki çalışmalarıyla takdir kazandı.

Avrupa’nın en önemli ödül organizasyonlarından birinde yer alan REHAU, geri dönüşüm konusundaki taahhütleriyle ön plana çıktı. 2020 yılına kadar geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen ürünlerinin yarısından fazlasını, Blaenau’daki fabrikalarında ihtiyaç duyulan yeni teknoloji yatırımına katkı olarak desteklemeyi planlayan REHAU, Manchester’daki PVCR geri dönüşüm tesisinin satın alınmasını da planları arasına ekledi.

REHAU’nun kazandığı ödül, şu anda Ross-onWye resepsiyonunda sergilenen bir sertifikanın sunumuyla tanınıyor. Ödül kabinine gitmek için de bir kupa alması beklenen REHAU, yakın zamanda duyurusu yapılacak ek bir ödülün de sahibi olacak.